18:35

بانی فیلم– شبکه پنج سیما، با شروع فصل تابستان ویژه برنامه‌های متنوع و جذابی را برای مخاطبان تدارک دیده است. این شبکه از اولین هفته تیر ماه، سریال «داستان یک شهر» را شروع به پخش کرده است و برنامه‌هایی نظیر «شهر امن»، «شب فیروزه‌ای»، «کهکشانیا»، «سلام تهران»، «پریزاد»، «شهرک رنگین کمان ۲»، «رنگین کمان»، «ماهرشو» و جشنواره فیلم‌های سینمایی را نیز در جدول پخش برنامه‌های تابستان خود در نظر گرفته کرده است.
به گزارش بانی فیلم، اولین قسمت فصل سوم از مجموعه تلویزیونی «داستان یک شهر» به تهیه‌کنندگی فرشید محمودی و کارگردانی محمدرضا آهنج از ۴ تیر ماه روی آنتن رفت.
«داستان یک شهر» روایت تازه‌ای از تلاش ۲۶ ساله تیم برنامه‌ساز برنامه «در شهر» شبکه پنج سیما است و قصه از اینجا شروع می‌شود که تیم جوان و جسور برنامه در شهر با تماس مردمی برای تهیه گزارشی از تخریب و گودبرداری غیر اصولی یک ساختمان راهی می‌شوند و… .
دانیال عبادی، هلیا امامی و امین ایمانی در این سریال در نقش گزارشگران در شهر ظاهر می‌شوند. یوسف مرادیان، ایرج نوذری، سروش جمشیدی، علی دهکردی، عزت‌الله رمضانی‌فر، بهزاد خداویسی، امیر دژاکام، نسرین بابایی، مریم کاظمی، ایوب آقاخانی، رضا توکلی، فرشید زارعی‌فر، پورانداخت مهیمن، علی آهنج، فرزام ناظری، ریحانه رضی، علیرضا مهران، ساناز سماواتی، عاطفه جلالی، شقایق زمانی، رضا دودانگه، حسین عباسی، مهتاب شکریان، بهار نوحیان، علی عطایی، ایران مسعودی، حسین کریمی، پارمیس عباسی، نیوشا مدبر، دانیال ابراهیمی، شقایق بابایی و… از دیگر بازیگران این سریال هستند.
«داستان یک شهر» کاری از گروه فیلم و سریال شبکه پنج سیماست که در فصل تابستان هر شب ساعت ۱۹ پخش و تکرار آن ۲۳ همان شب و ۱۱ صبح روز بعد خواهد بود.
جنگ شبانه «شب فیروزه‌ای» کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما با اجرای ابوالفضل آقاخانی در شب‌های تابستان ساعت ۲۱ پخش می‌شود. این برنامه در شب‌های تابستان از شنبه تا چهارشنبه با تمرکز بر استان تهران، مهمان همشهریان و هم استانی‌های عزیز خواهد شد. «شب فیروزه‌ای» در اولین سفر خود در استان تهران به شهرستان ورامین می‌رود و به مدت پنج شب از ۱۱ تا ۱۵ تیر ماه مهمان مردم ورامین می‌شود.
مسابقه جذاب و زنده «کهکشانیا» در شب‌های تابستان از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد. این مسابقه شبانگاهی مخاطبانش را به یک رقابت زنده و برخط دعوت می‌کند. در رویکرد جدید این مسابقه، شاهد رقابت برخط و تلفنی مخاطبان به صورت توامان خواهیم بود. از یک سو بینندگان به کمک اپلیکیشن مسابقه و فناوری واقعیت‌افزوده در چالش‌ها رقابت می‌کنند و از سوی دیگر یک شرکت‌کننده تلفنی ضمن پاسخ دادن به سوالات مجری، برای حدس رمز برنامه تلاش می‌کند. تلاش شرکت‌کننده تلفنی و افرادی که از طریق اپلیکیشن در مسابقه شرکت می‌کنند متقابلا بر هم تاثیر می‌گذارد و در حقیقت کشف رمز حاصل همکاری مشترک تمامی مخاطبان است.
مسابقه «کهکشانیا» به تهیه‌کنندگی بهراد رضازاده کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج است که قرار است همزمان از شبکه امید سیما نیز پخش شود.
برنامه صبحگاهی «سلام تهران» به تهیه‌کنندگی مشترک مازیار مهاجر و مجید شعبانی با دکوری جدید برگرفته از المانهای استان تهران به زودی در جدول پخش برنامه‌های تابستانی شبکه تهران قرار می‌گیرد. این ویژه برنامه با بخش‌های متنوع اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، ورزشی، هنری و… همراه صبحگاهی مخاطبان خواهد بود. «سلام تهران» همانند فصل گذشته با اجرای مصطفی امامی پخش خواهد شد و آیتم‌های مختلف آن را سایر مجریان اجرا خواهند کرد.
فصل جدید برنامه «شهر امن» دیگر برنامه گروه اجتماعی شبکه پنج سیما نیز از شنبه ۴ تیر ماه روزهای زوج ساعت ۶:۳۰ با اجرای محمودرضا قدیریان از استودیوی پلیس پایتخت روی آنتن رفته است. برنامه «شهر امن» با هدف آگاهی‌بخشی و بهبود رفتارهای ترافیکی شهروندان، اطلاع‌رسانی و نمایش وضعیت ترافیکی شهر تهران در ساعات اولیه صبح پخش می‌شود.
ویژه برنامه «ماهر شو» کاری از گروه تهران و شهروندی به تهیه‌کنندگی صادق شمسایی با موضوع کسب مهارت در مشاغل مختلف در فصل تابستان از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. از آنجایی که یکی از ملزومات مهم اشتغال مهارت است و ارتقای مهارت‌های فنی، هنری و علمی می‌تواند پیامدهای مثبتی در اشتغال داشته باشد، «ماهر شو» در هر قسمت از برنامه یک مهارت را معرفی می‌کند. در این برنامه به مخاطبان گفته می‌شود که مهارت را دقیقا از کجا شروع کنیم؟
همچنین «ماهرشو» با بخش‌های مختلفی همچون گفت‌وگو با کارشناس حوزه کسب و کار، معرفی کارآفرین، پخش یک مستند از یک کارگاه مهارتی، نمایش انیمیشن‌های جذاب و… قصد دارد دانش و مهارت کافی را درباره یک شغل به مخاطب مطرح و معرفی کند.
مستند ترکیبی «پریزاد» به تهیه‌کنندگی و اجرای المیرا سماواتی و کارگردانی میثم محبیان‌مهر در فصل تابستان از قاب شبکه پنج پخش می‌شود.
فصل دوم «پریزاد» با رویکرد تشویق به فرزندآوری و تجربه حس پدر و مادر شدن میزبان ۲۶ خانواده یا زوج‌هایی خواهد بود که وجه اشتراک همه آنها نداشتن فرزند بوده و سال‌ها تلاش، سختی و مشقت برای فرزنددار شدن است.
«پریزاد» در این فصل تلاش می‌کند تلخی و شیرینی‌های فرزندآوری این زوج‌ها را با وجود امید و توکل به خدا تصویر کند.
این برنامه آیتم‌های مختلفی مثل: تخصصی پزشکی زنان، روانشناسی کودک، زوج درمانی و… دارد.  مستند «پریزاد» کاری از گروه کودک و خانواده شبکه پنج سیماست که در تابستان 1401 پخش می‌شود.
برنامه «شهرک رنگین کمان ۲» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مریم وطن‌پور دیگر برنامه گروه کودک و خانواده به زودی از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.
این برنامه در ۵۲ قسمت در ساختار نمایشی – ترکیبی با شخصیت‌های واقعی و عروسکی برای گروه سنی کودک و نوجوان طراحی و تولید شده است.
«شهرک رنگین کمان ۲» قصد دارد تا به مخاطبان برنامه یعنی کودکان و نوجوانان در قالب نمایش و طنز مهارت‌های زندگی با محوریت زندگی شهروندی و تعاملات اجتماعی را آموزش دهد.
نکته مشترکی که در تمامی موضوعات برنامه مورد توجه قرار گرفته، «امید»، «زندگی شاد» و «مهارت حل تعارض» است.
فضای دکور «شهرک رنگین کمان ۲» یک شهرک فانتزی و رنگارنگ است که اهالی آن، گاهی با مشکلاتی مواجه می شوند که آن را با همفکری حل می کنند. همچنین گاهی اهالی شهرک، با مهمانی هایی خارج از شهرک روبه رو می‌شوند که قصه های جدید را شکل می دهند. این مهمان ها شخصیتهای معروف با تخصص های مختلفی هستند که بیشتر بچه ها و بزرگترها آنها را می شناسند.
برنامه قدیمی و پرمخاطب «رنگین کمان» در فصل تابستان روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه حوالی ساعت ۱۵:۲۰ از شبکه پنج سیما پخش می شود. این برنامه روزهای چهارشنبه با ورود شخصیت جدید به اسم ننه گلناز مفاهیم دینی را به کودکان و نوجوانان آموزش می‌دهد و روزهای پنج شنبه نیز به معرفی کتاب و آموزش مهارت های زندگی بصورت موزیکال روی آورده است. رنگین کمان همچنین روزهای جمعه هر هفته به فرهنگسرای های مختلف شهر تهران می رود و با حضور خانواده های تهرانی برنامه ای شاد و جذاب را نمایش می‌دهد.
با شروع فصل تابستان تامین برنامه شبکه پنج سیما هر شب بعد از ساعت ۲۴ یک اثر سینمایی از سینمای ایران و جهان را تقدیم نگاه مخاطبان می کند. در هفته جاری آثاری چون: یاس های وحشی، صدای سکوت، جان سخت 4 و… پخش خواهد شد.
یادآور می‌شود سایر برنامه‌های شبکه مثل: به خانه بر می‌گردیم، تهران بیست، ورزشگاه، دستخط، تا نیایش، رمز موفقیت، همکار من و… مانند گذشته در فصل تابستان نیز پخش خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *