14:47

مجموعه‌ای از نقاشی‌های «محمد علی کلی» اسطوره بوکس که به نقاشی کردن در بین مبارزات علاقه داشت در یک حراجی به مزایده گذاشته شدند و بسیاری از این نقاشی‌ها به قیمتی فراتر از آنچه تصور می‌شد به فروش رسیدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز،  مجموعه‌ای متشکل از ۲۶ اثر هنری متعلق به «محمدعلی کلی» بوکسور نامدار آمریکایی روز سه‌شنبه در حراجی واقع در نیویورک به مزایده گذاشته شد و در این بین یکی از نقاشی ها به قیمت ۴۲۵  هزار دلار فروخته شد.

این نقاشی که «مثل زنبور نیش بزن» نام دارد، در سال ۱۹۷۸ و در دوران فیلمبردای سریال کوتاه «جاده آزادی» که «محمد علی» در آن حضور پیدا کرد توسط این ورزشکار نقاشی شد. حراجی «بونهامس» قیمت تقریبی این اثر را بین ۴۰هزار الی ۶۰هزار دلار برآورد کرده بود.

«مثل زنبور نیش بزن»

مسوولان حراجی «بونهامس» اعلام کردند تمام ۲۶ اثر هنری که توسط «محمد علی کلی» خلق شده‌اند در این حراجی به قیمت کلی ۹۴۵,۵۲۴ به فروش رسیدند.

این نقاشی‌های که بر روی برخی از آن‌ها امضا «محمد علی» به چشم می‌خورد، نشانگر علاقه این ورزشکار به مذهب و عدالت اجتماعی هستند با این حال برخی از این آثار او را در رینگ بوکس به تصویر کشیده‌اند.

به گفته حراجی «بونهامس»، افراد زیادی از علاقه «محمد علی» به نقاشی کردن مطلع نبودند اما او از نقاشی به عنوان روشی برای تمدد اعصاب پس از تمرین و مبارزه استفاده می‌کرد.

یکی از نقاشی‌های متعلق به سال ۱۹۷۹ در حراجی ۱۵۰هزار دلار و یکی دیگر از این طراحی‌های ۱۹۶۷ او نیز به قیمت ۲۴هزار دلار فروخته شد.

این بوکسور مشهور که در اوج دوران حرفه‌ای خود در سال ۱۹۶۴ به اسلام روی آورد، در سال ۲۰۱۶ و در سن ۷۴ سالگی پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری درگذشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *