هنرمند قشمی با فیلم کوتاهش در ایتالیا درخشید


تصویربردار فیلم کوتاه چَل از جزیره قشم، جایزه بهترین تصویربرداری جشنواره فیلم بوچی ایتالیا را کسب کرد.
اصغر بشارتی روز جمعه به ایرنا گفت: این فیلم چَل به کارگردانی، تصویربرداری و بازیگری اینجانب، تدوین و صداگذاری منصور وحدانی، ایده ‌پردازی عبدالرسول رنجبر به انجام رسیده و سید حامد نوبری به عنوان مشاور در تهیه این فیلم فعالیت داشته است.

وی افزود: کوتاه ۹۰ ثانیه‌ای «چَل»، جدال برای مرگ و زندگی را بین خشکی و آب روایت می‌کند.

بشارتی تصریح کرد: فیلم «چَل»، پیش از این در سه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه بهاره اندونزی، ۶۰ ثانیه پاکستان و داکا بنگلادش شرکت داشته که حاصل آن کسب مدال طلای داکای بنگلادش برای این فیلم بود.

این هنرمند قشمی یکی از عکاسان و فیلمسازان مطرح کشور است که با عکاسی و ساخت فیلم های کوتاه با موضوعات زیست محیطی، آداب و رسوم و گردشگری نقش ارزنده ای در معرفی ظرفیت‌های فرهنگی، طبیعی و گردشگری جزاری خلیج فارس به مردم ایران و جهان داشته است.

وی فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه عکاسی و مستندسازی از سال ۱۳۸۶ آغاز و تاکنون با حضور در افزون بر ۱۵۰ جشنواره ملی و بین‌المللی، چهار مدال بین المللی، ۶ جایزه ملی فیلم و بیش از ٧٠ جایزه ملی و بین المللی عکاسی در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

(Visited 13 times, 1 visits today)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *