دیدار تورج اصلانی با سرکنسول ایران در سلیمانیه


مهدی شوشتری، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر سلیمانیه در اقلیم کردستان عراق، صبح امروز سه شنبه ۲۹ تیرماه جاری در محل سرکنسولگری، میزبان تورج اصلانی، تهیه‌کننده و کارگردان مطرح سینمای ایران بود.
به گزارش رسیده، تورج اصلانی در این دیدار، توضیحاتی در خصوص داستان و روند تولید جدیدترین اثر سینمایی خود، فیلم «بی سرزمین» ارائه داد.
مهدی شوشتری نیز در بخش دیگری از این دیدار، با اشاره به اشتراکات گسترده فرهنگی میان ایران، عراق و اقلیم کردستان، بر اهمیت بهره‌گیری از هنر سینما برای نزدیک کردن ملت‌های منطقه و وجود زمینه‌های مناسب، برای ساخت تولیدات مشترک سینمایی مانند «بی سرزمین» و حمایت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران از پروژه‌های مشترک سینمایی تأکید نمود.
در فیلم سینمایی «بی سرزمین» (بینیشتمان) به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی تورج اصلانی، تولید کمپانی سینمایی «ماد مووی» و محصول مشترک «ره‌ز هه‌لکه‌وت ره‌شید» از اقلیم کردستان عراق؛ ترکیبی از عوامل حرفه‌ای از کشورهای ایران، ترکیه، سوریه و اقلیم کردستان عراق حضور دارند و بازیگران سرشناسی از این مناطق به چهار زبان کُردی، ترکی، عربی و فارسی بازی کرده‌اند. این اثر، اتفاقات بعد از جنگ با داعش را برای مخاطب خود بازگو می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *