13:37

جایزه بهترین تدوین جشنواره فیلم‌های کوتاه «کن» به فیلم کوتاه «فرمیسک» رسید.
به گزارش رسیده، جایزه بهترین تدوینگر جشنواره فیلم‌های کوتاه «کن» به سیاوش کردجان برای فیلم کوتاه «فرمیسک» به کارگردانی مریم پیربند رسید.
جشنواره فیلم Cannes Shorts™️ در جنوب فرانسه واقع شده و توسط هنرمندان و فیلمسازان مشهور بین‌المللی به عنوان فرصتی برای نمایش استعدادهای جوان در حال ظهور ایجاد شده است. این جشنواره که به دلیل شیوع اپیدمی کرونا در جهان به صورت آنلاین برگزار می‌شود، بر خلاف سایر جشنواره‌های بزرگ، عمدتا روی فیلم‌های کوتاه و کمتر از ۴۰ دقیقه متمرکز است. دوره جدید این جشنواره در هفته اول May 2022 برگزار شد و در ۲۳ رشته برندگان خود را شناخت.
فیلم کوتاه «فرمیسک» به تهیه‌کنندگی مج سم پروداکشن در شهر لس‌آنجلس فیلمبرداری شده و مراحل پست پروداکشن را با مشاوره همایون اسعدیان در ایران طی کرده است.
سیاوش کردجان همچنین در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، نامزد بهترین تدوین برای فیلم «مصلحت» به کارگردانی حسین دارابی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه نیز بوده است.
«فرمیسک»، به معنای اشک چشم، داستان دختری است که پس از حمله داعش به روستایشان در کردستان عراق زنده مانده است و برای ادامه زندگی مشکلاتی دارد.
در این اثر که تولید مج سم پروداکشن است، نازو براوو، مریم شخ ماموندی، لیلا میر و رامین مدنی به عنوان بازیگر حضور داشتند.
برخی از عوامل این فیلم کوتاه عبارتند از: نویسنده و کارگردان: مریم پیربند، مشاور پروژه: همایون اسعدیان، دستیار کارگردان: مهدی سلسله، فیلمبردار: برنا جعفری، تدوینگر: سیاوش کردجان، آهنگساز: بهزاد عبدی، طراح صحنه و لباس: سهیلا سهرابی، صدابردار: مازیار یزدانی، اصلاح رنگ و نور: محمدرضا تیموری و طراح پوستر: مهرداد سلیمانی.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.