12:32

«برهنگی خیال» عنوان نمایشگاه نقاشی علیرضا اسماعیلی است که از جمعه ۲۵ تیرماه به صورت مجازی در گالری گلستان برپا می شود.
به گزارش روابط عمومی این نمایشگاه، علیرضا اسماعیلی گفت: این سومین مجموعه از «درخت هایم است که در سال‌های اخیر در گالری گلستان به نمایش درمی آید. البته با توجه به شرایط ویژه این روزها و شیوع بیماری کرونا، این نمایشگاه به صورت مجازی میزبان علاقمندان هنرهای تجسمی خواهد بود.
او افزود:سال‌هاست که روی درخت کار می‌کنم و درخت‌ها در ابتدا با اتودهای کوچک پاستل و مداد رنگی روی مقوا آغاز شد. پس از این اتودها، کارهای بزرگتری را با تکنیک رنگ روغن و اکریلیک روی بوم انجام دادم. در مجموعه اخیرم نیز ابعاد آثارم بزرگ‌تر شده است و در این نمایشگاه ۶۰ نقاشی در ابعاد و با تکنیک های متنوع در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.
اسماعیلی ادامه داد:درنمایشگاه اخیرم تعداد تابلوهای کوچک بیشتر از نقاشی های بزرگ است، چون می خواستم با توجه به شرایط اقتصادی، نقاشی های بیشتری از من به خانه علاقمندان به هنر راه یابد.

او درباره انتخاب درخت به‌عنوان موضوع اصلی آثارش در سال‌های اخیر، اظهار کرد: من به درخت علاقه‏‌مندم. درخت نماد هماهنگی زمین است. درختان زنده و پویا هستند و درختان من حس و حال شاعرانه و خیال انگیز دارند. طبیعت برای من بهانه است با این که من درخت می کشم اما درختان من نمود بیرونی ندارند و حاصل درک و دریافت حسی من هستند. در واقع این نمایشگاه در ستایش و تکریم درخت است.
اسماعیلی ادامه داد: با این که من به شدت طبیعت گرا هستم اما تمایلی به تصویر کشیدن عینی پدیده ها ندارم و همواره در نقاشی هایم شاعرانگی موج می زند. گاهی یک کلمه، گاهی یک شعر و گاهی یک موسیقی دلنشین من را به نقاشی کشیدن وا می دارد.
علیرضا اسماعیلی، نقاش و گرافیست، نویسنده و شاعر متولد ۱۳۳۶ در تهران، دانش‌آموخته رشته گرافیک از دانشکده هنرهای تزیینی است. او نقاشی را به شکل جدی از دوران دانشکده و زیر نظر بهمن بروجنی آغاز کرد و در کنار نقاشی در رشته گرافیک فعالیت حرفه‌ای خود را دنبال کرد. او بین سال‌های ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۹ شش نمایشگاه انفرادی در گالری گلستان برپا کرد و پس از آن، نمایشگاه‌هایی در گالری آریا، سیحون و دی برگزار کرد. آثار این هنرمند در بیش از ۲۸ نمایشگاه گروهی و بی‌ینال‌های معتبر طراحی، نقاشی و گرافیک در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است. او در کنار نقاشی داستان هم می نویسد . پیش از این کتاب نقاش و نویسنده مجموعه داستان «بیدار دل» منتشر شده است و رمان «آشیان ماهیان بالدار» را نیز در دست انتشار دارد.
گالری مجازی گلستان از ۲۵ تیرماه تا ۱۳ مرداد ماه میزبان این نمایشگاه خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *