10:43

«تل ماسه» ساخته «دنی ویلنوو» بی‌رقیب در سینماها تاخت و برای دومین هفته متوالی پرفروش‌ترین فیلم گیشه آمریکای شمالی شد.
به گزارش ایرنا به نقل از ورایتی، با وجود آن که این روزها حال و هوای جشن هالووین بر غرب حاکم است، فیلم‌های ترسناکی چون آخرین شب در سوهو و انتلرز با اقبال چندانی از سوی مخاطبان روبرو نشدند و در عوض فیلم علمی-تخیلی تل ماسه با ۱۵ میلیون و ۵۰۰ دلار فروش در دومین هفته از اکران، برای دومین هفته متوالی بر صدر فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های آمریکا ایستاد. این فیلم که اقتباسی از کتابی به همین نام اثر فرانک هربرت است، تاکنون در مجموع ۶۹ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار در گیشه آمریکای شمالی فروش کرده است.
تل ماسه که همزمان با سینماها در سرویس پخش اینترنتی اچ بی او مکس نیز اکران شد، در دومین هفته از نمایش با افت ۶۲ درصدی فروش نسبت به هفته اول روبرو شد که البته در مقایسه با دیگر فیلم‌های اخیر کمپانی برادران وارنر که بر اساس این الگو اکران شدند مثل مورتال کمبت، جوخه انتحار و هرج و مرج فضایی: میراث جدید، عملکرد بهتری داشت.
قسمت اول تل ماسه با بازی تیموتی شالامه، ربکا فرگوسن، اسکار آیزاک، جیسون موموآ، جاش برولین و زندایا داستان گروهی از خانواده‌های اشرافی را روایت می‌کند که برای به دست آوردن کنترل سیاره‌ای حامل یک منبع طبیعی ارزشمند، با یکدیگر رقابت می‌کنند. این فیلم تاکنون در بازارهای بین المللی ۲۲۲ میلیون دلار فروش کرده که میزان فروش آن در گیشه جهانی را به حدود ۳۰۰ میلیون دلار می‌رساند. استقبال از تل ماسه به حدی بود که سرمایه گذاران چندی پیش اعلام کردند دنی ویلنووی کارگردان همراه تیمش برای ساخت قسمت دوم به سیاره آراکیس بازخواهند گشت.
این آخر هفته فیلم هالووین می‌کشد با ۸ میلیون و ۵۰۰ دلار فروش پس از تل ماسه دومین فیلم پرفروش سینماهای آمریکا شد. زمانی برای مردن نیست از مجموعه جیمز باند و آکادمی قهرمان من به ترتیب با ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار و ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار فروش سوم و چهارم شدند و ونوم ۲ با ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار فروش در مقام پنجم ایستاد. فیلم‌های ترسناک آخرین شب در سوهو و انتلرز در اکران افتتاحیه اقبال چندانی نداشتند و با اختلافی جزئی به ترتیب در جایگاه ششم و هفتم فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های این هفته گیشه آمریکای شمالی قرار گرفتند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *