مستند «همراه با باد» اولین حضور بین المللی خود را با اکران در مرکز فرهنگی «ژرژ پمپیدو» آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، نزدیک به پنج سال پس از درگذشت عباس کیارستمی مرکز فرهنگی «ژرژ پمپیدو» و کمپانی MK۲، بزرگداشتی  ویژه به این فیلمساز سرشناس ایرانی و برنده جایزه نخل طلای کن اختصاص داده است.

برنامه مرور آثار کیارستمی همچنین با برپایی یک نمایشگاه هنری با عنوان «خانه دوست کجاست؟» در مساحتی بیش از هزار مترمربع در مرکز هنری «ژرژ پمپیدو» همراه خواهد بود که شامل نمایش مجموعه‌ای از عکس‌ها و چیدمان‌های دیده‌نشده این هنرمند خواهد بود.

«همراه با باد» به کارگردانی مهدی شادیزاده و تهیه کنندگی علیرضا شادیزاده که مستندی در ارتباط با وجوه مختلف عباس کیارستمی است، اولین حضور بین المللی خود را در این مراسم خواهد داشت و اولین نمایش آن در تاریخ ۲۸ خرداد ماه مصادف با ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱ در ساعت ۸ شب در مرکز فرهنگی ژرژ پومپیدو است.

حق پخش این فیلم در کشور فرانسه به کمپانی mk۲  واگذار شده که همراه با پکیج کامل فیلم های عباس کیارستمی توسط این کمپانی پخش می شود.

پخش بین المللی این فیلم به عهده  شرکت    «Dreamlab Films»  به مدیریت نسرین میرشب است.

نمایش مستندی درباره عباس کیارستمی در ویژه برنامه فرانسوی ها

 

بزرگداشت عباس کیارستمی در فرانسه پیش‌تر قرار بود در ماه آوریل برگزار شود اما به دلیل بحران شیوع ویروس کرونا حالا قرار است با تاخیر و از ۱۹ می تا ۲۶ جولای (۲۹ اردیبهشت تا ۴ مردادماه) برگزار شود. این برنامه شامل نمایش ۴۶ فیلم از ساخته‌های این چهره تاثیرگذار  موج نو سینمای ایران است که برخی از این آثار طی چند سال اخیر ترمیم شده‌اند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *