15:02

شب انجمن فیلارمونیک ایران از مجموعه شب‌های بخارا و با عنوانِ «هفت دهه همیاری مردم با موسیقی»، سه‌شنبه 31 خرداد ساعت 7 بعدازظهر در مجموعه‌ی فرهنگان فرشته برگزار می‌شود.
به گزارش رسیده، شب انجمن فیلارمونیک ایران از مجموعه شب‌های بخارا و با عنوانِ «هفت دهه همیاری مردم با موسیقی»، سه‌شنبه 31 خرداد ساعت 7 بعدازظهر در مجموعه‌ی فرهنگان فرشته برگزار می‌شود.
در این نشست، نوین افروز، مرجان قنبری مهر، شریف لطفی، شهرداد میرزایی و علی دهباشی سخنرانی خواهند کرد و گزارشی از اهداف و فعالیت‌های انجمن فیلارمونیک ایران ارائه خواهد شد.
اجرای دونوازیِ سنتور توسط امیرحسین رئوفی و حمید فروزان از دیگر برنامه‌های جانبیِ این نشست خواهد بود.
انجمن فیلارمونیک ایران نخستین بار آبان ماه ۱۳۳۲ خورشیدی، توسط «ادوارد ژوزف» که زاده‌ی خانواده‌ای مسیحی در کرمانشاه بود، راه‌اندازی شد. این انجمن نهادی ناسودبر و مردمی بود که همه‌ی درآمدهای آن برای گسترش و همگانی کردن موسیقی علمی از راه سامان دادن به کنسرت‌های ارکستر فیلارمونیک تهران استفاده می‌شد.
«حشمت سنجری» از سال ۱۳۴۳ خورشیدی، ریاست انجمن فیلارمونیک ایران و رهبری ارکستر فیلارمونیک تهران را عهده‌دار شد. پس از انقلاب ۱۳۵۷ خورشیدی، بیشینه‌ی موسیقیدان‌های ارکستر، تهران را ترک کرده و تنها ده نفر از اعضای انجمن در ایران ماندند. انجمن فیلارمونیک ایران با پشتیبانی و پیگیری دکتر «عبدالحسین مستوفی» از ۱۳۷۳ خورشیدی مجددا آغاز به کار کرد و متعاقبا ارکستر فیلارمونیک تهران به مدیریت هنری و رهبری ارکستر «شریف لطفی»، در سال ۱۳۷۸ خورشیدی، زیر نظر انجمن فیلارمونیک ایران تشکیل شد. از سال ۱۳۹۳ خورشیدی، تلاش‌های جدی، با محوریت و انگيزه‌ی «شریف لطفی» و پیگیری دانشجویان و علاقمندان او بمنظور فعالیت دوباره‌ی انجمن از سر گرفته شد. «انجمن فیلارمونیک ایران» با همیاری شهرداد میرزایی، بهرام جمالی، مرتضی دلیری و فؤاد قهرمانی سرانجام با شخصیت حقوقی مستقل، در سال ۱۳۹۷ خورشیدی مجددا آغاز به کار کرد.
علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند سه‌شنبه 31 خرداد، ساعت 7 عصر به مجموعه‌ی فرهنگان فرشته واقع در فرشته، خیابان فیاضی، شرق به غرب، بعد از چناران پلاک 50 مراجعه نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.