20:37

احمد حمیدزاده عطار متخلص به «حمیدی» از شاعران آیینی خراسان از دنیا رفت.
به گزارش ایسنا، جلیل فخرایی با اعلام این خبر گفت: احمد حمیدزاده عطار در سال ۱۳۱۹ در شهر مشهد دیده به جهان گشود و تحصیلات خود را در مدرسه زیر نظر پدر که از روحانیون بنام شهر بود سپری کرد. با این‌که تحصیلات دانشگاهی‌اش در رشته ریاضیات بود، با توجه به علاقه وافر به ادبیات از محضر استادانی همچون ادیب نیشابوری بهره جست و طبع شعرش در ابتدای جوانی غلیان کرد. او از خود چهار اثر ارزشمند با ابیات مذهبی و عاشورایی به‌جا گذاشت و در ضمن از اوایل انقلاب اسلامی شعرهای آیینی‌اش در روزنامه خراسان و روزنامه قدس مشهد منتشر شد. همچنین منتخب شعرهایش که بیش از پنج‌هزار بیت بوده، به وفور و در دفعات مکرر از رادیو سراسری و رادیو خراسان پخش شده و همکاری مستمری با محافل شعر آستان قدس رضوی و تبلیغات اسلامی داشته است.
به گفته فخرایی، پیکر احمد حمیدزاده عطار در قطعه هنرمندان بهشت رضای مشهد در کنار دیگر شاعران و ادیبان خراسانی به خاک سپرده شد.
همچنین افشین تحفه‌گر معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در فقدان این شاعر در پیامی نوشته است: «انا لله و انا الیه راجعون. خبر درگذشت ادیب خراسانی جناب آقای احمد حمیدزاده عطار عضو انجمن ادبی فرخ و انجمن ادبی رضوی، شاعری فرزانه، شیفته ادبی، بزرگمردی که عمر بااخلاصش را در ترویج اخلاق‌مداری و دلباختگی به اهل بیت (ع) گذراند و آثار ارزشمندش در دیوان گلبرگ‌های عاشورا، زینت‌بخش تاریخ مکتوب ادب خراسان رضوی گشت و پیشکسوت شعر و ادب خراسان رضوی، موجب اندوه بسیار شد.
از درگاه خداوند منان، برای آن فقید سعید رحمت واسعه و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت دارم.
روحش شاد و یادش گرامی»

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *