سیامک افسایی کارگردان و بازیگر تئاتر و تلویزیون پس از ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.
مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت سیامک افسایی را تسلیت گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی با ارسال پیامی درگذشت سیامک افسایی بازیگر و کارگردان تئاتر را که بر اثر بیماری کرونا درگذشت، تسلیت گفت.
متن پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به شرح زیر است: «عجب از روزگار تلخی که یک ویروس منحوس اینگونه دردانه‌گزین غم بر غم ما افزون می‌کند. خبر درگذشت هنرمند فرهیخته «سیامک افسایی» بسیار تلخ بود. سیامک افسایی به معنای واقعی انسان بود و قلبش برای بالندگی هنر تئاتر می‌تپید. او از هر تلاشی برای اعتلای هنر تئاتر به ویژه در شهر تبریز فروگذار نکرد. انسانی دغدغه‌مند که علاوه بر فعالیت‌های درخشان هنری به ارتقا و اعتلای امکانات و تجهیزات زیرساختی تئاتر در تبریز نیز توجه و حمیّت داشت.
امروز با کمال تأسف و تألم باید بگوییم جای خالی او در تئاتر تبریز احساس خواهد شد و امید که دوستان اندیشمند هنر تئاتر در این شهر و شاگردان آن عزیز اندکی این احساس خلأ را کم کنند. تسلیت می‌گویم به خانواده محترم این هنرمند کاردان، به جامعه اصیل و بزرگ تئاتر تبریز و همه دوستان و دوستدارانش.
در شب شهادت مولی متّقیان این عزیز ما میهمان سفره پربرکت اول مظلوم عالم شود و امید که پروردگار رحمان در چنین شبی که درهای رحمتش باز است، جایگاه این هنرمند دوست‌داشتنی را نزد خود محفوظ بدارد.»
سیامک افسایی کارگردان و بازیگر تئاتر و تلویزیون متولد سال ۵۰ قزوین بود. وی از سال ۶۴ فعالیت در عرصه تئاتر را آغاز کرد و بیش از ۲۰ اثر نمایشی را کارگردانی کرده و نویسندگی ۶ نمایشنامه و بازی در ۶۰ نمایش را در کارنامه خود دارد. از مهم‌ترین آثار سیامک افسایی می‌توان به بازیگری در سریال «آنام» اشاره کرد. نمایش های «کا»، «دوبارگی»، «می خواستم اسب باشم»، «باغبان مرگ»، «شام خداحافظی»، «آسمان روزهای برفی» و «چشمهایت را ببند» از جمله آثاری است که سیامک افسایی روی صحنه برده است.
وی همچنین در ایام شیوع کرونا نمایش «خرس های پاندا به روایت یک ساکسفونیست که دوستی در فرانکفورت دارد» را به صحنه برد. سیامک افسایی پس از ابتلا به بیماری کرونا صبح روز ۱۳ اردیبهشت در بیمارستان ۲۹ بهمن تبریز درگذشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *