تعزیه‌خوان باسابقه: ۲ سال است تعزیه نخوانده‌ام


علاءالدین قاسمی تعزیه‌خوان باسابقه اعلام کرد که به دلیل شرایط کرونا و همچنین توجه به سلامت مردم، حدود ۲ سال است که اجرای تعزیه نداشته است.
به گزارش مهر، همه ساله در ایام ماه‌های محرم و صفر برگزاری مجالس تعزیه در تهران و همچنین شهرهای مختلف کشور برپا و علاقه مندان بسیاری از این مجالس دیدن می‌کردند. طی ۲ سال گذشته و با شیوع ویروس کرونا شرایط برای برپایی مجالس تعزیه نیز همچون اجرای تئاتر، با مشکلات متعددی مواجه شده و بسیاری از تعزیه خوانان به اجرای مجالس خود نپرداخته‌اند.

علاءالدین قاسمی یکی از چهره‌های مطرح و با سابقه تعزیه ایران است که بسیاری از علاقه‌مندان به تعزیه و هنردوستان، پیگیر فعالیت‌های این هنرمند و دیدن اجراهای او هستند.

قاسمی درباره اینکه آیا در سال جاری با توجه به شرایط کرونا برنامه‌ای برای اجرای مجالس تعزیه دارد یا نه، به خبرنگار مهر گفت: برای برپایی مجالس تعزیه و اجرا از شهرهای مختلف از جمله جزیره کیش دعوت داشتم ولی هیچکدام از این برنامه‌ها را نپذیرفتم.

وی یادآور شد: حدود ۲ سال است که به دلیل شرایط کرونایی به اجرای تعزیه نمی‌پردازم و هیچ برنامه‌ای را نپذیرفته‌ام.

قاسمی تأکید کرد: تعزیه هنری مردمی است و برای حفظ و سلامت مردم باید با تأمل بیشتری برخورد کرد.

این تعزیه خوان با سابقه در پایان سخنان خود گفت: در دهه دوم ماه محرم گروهی که سرپرستی شان بر عهده من است به اجرای مجالس تعزیه در بوستان ۲۲ بهمن منطقه هفت چنار می‌پردازد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *