18:22

هیات مدیره اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برخی مشکلات سینما را مطرح و نسبت به برخی انتصاب‌ها گله کرد.
به گزارش ایسنا برخی تهیه‌کنندگان سینما شب گذشته، 25 آبان‌ماه دیداری با مهدی اسماعیلی – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساختمان وزارتخانه داشتند که در آن برخی مطالبات سینمایی‌ها به اطلاع وزیر رسیده است.
طبق پیگیری از اتحایه تهیه‌کننده‌ها در این دیدار، سید غلامرضا موسوی، سید ضیاء هاشمی، منوچهر محمدی، سید جمال ساداتیان، ابوالحسن داوودی، حسین فرح‌بخش، علی آشتیانی پور و منیژه حکمت – اعضای هیات مدیره اتحادیه – و نیز محمد خزاعی – رییس سازمان سینمایی – و محمد حسین نیرومند – مشاور سینمایی و هنری وزیر – حضور داشتند.
در این جلسه درباره مشکلات ناشی از قانون مالیاتی در بودجه سال 1400 برای اهالی هنر و تبعات آن بر اقتصاد کرونایی سینما، لزوم اختصاص وام‌های کم بهره برای زیر ساخت‌های سینمایی و تولید فیلم‌های سینمایی، لزوم برگشت شبکه نمایش خانگی به سازمان سینمایی کشور و دلایل این نیاز و همچنین حضور نماینده اتحادیه تهیه‌کنندگان در شورای پروانه نمایش گفت‌وگو شده است.
علاوه بر این‌ها در این دیدار نسبت به برخی انتصاب‌های اخیر در سازمان سینمایی هم انتقادهایی مطرح شده است.
وزیر ارشاد ضمن حمایت از مواضع اقتصادی اتحادیه تهیه‌کنندگان قول مساعد همکاری در این زمینه داده و گفته شده در بخش مالیات پیگیری‌ها از همین امروز آغاز شده است.
اسماعیلی همچنین اعلام کرده که هر دو ماه بک بار، آماده برگزاری جلسه‌ای با هیات مدیره اتحادیه تهیه ‌کنندگان سینما است تا ضمن پیگیری مشکلات موجود، نسبت به بررسی راه‌های پیش‌رو و برنامه‌های آتی دستور اقدام صادر شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *