15:41

مرکز مدیریت حوزه های علمیه از رئیس سازمان سینمایی و سمعی و بصری کشور به خاطر اقدامات تحولی در حوزه سینما و برگزاری موفق جشنواره بین المللی فیلم فجر قدردانی کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی کشور؛ این مراسم با حضور جمعی از معاونین و مدیران کل سازمان سینمایی و مدیران و کارشناسان هنر و سینمای حوزه علمیه، در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه علمیه کشور در شهر قم برگزار شد.
در ابتدا این برنامه حجت الاسلام محمدرضا برته سخنگوی مرکز مدیریت حوزه علمیه، ضمن خوش آمد گویی به مدیران سازمان سینمایی و هیئت همراه، جشنواره فیلم فجر را از دستاورد های انقلاب اسلامی خواند، و افزود: باید از این جشنواره به صورت جدی حراست و آن را تقویت کنیم؛ حوزه علمیه و خصوصا مرکز رسانه و فضای مجازی، خود خادم و بازوی این مهم می‌داند.
در ادامه، علیرضا اسماعیلی، دستیار و مدیر کل حوزه ریاست سازمان سینمایی کشور، با اشاره به تلاش شبانه روزی یکساله، اعضای سازمان سینمایی در جهت برگزاری مناسب جشنواره فیلم فجر، از متفاوت بودن جشنواره امسال خبر داد و گفت: عموما همه فقط جشنواره فجر را در همان یک دهه می بینند، اما فرآیند اجرای جشنواره، حدود یک سال طول زمان می برد؛ جشنواره امسال علیرغم فضای به وجود آمده و فضاسازی های که در همه دوران جشنواره بی سابقه بود و الحمدلله به خوبی برگزار شد.
وی ادامه داد: سازمان سینمایی در کنار ستاد جشنواره و مجتبی امینی دبیر محترم به طور شبانه روزی موفق شدند با رصد چالش ها و شرایط، همه تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند و اجازه ندهند این مهم ترین رویداد فرهنگی و سینمایی کشور به مخاطره بیفتد.
در بخش دیگر این نشست، بهمن حبشی، مدیرکل نظارت بر تولید فیلم سازمان سینمایی، سینمای دنیا را به دو بخش کلی تقسیم کرد و گفت: در دنیا دو گونه سینما وجود دارد، سینمای غفلت و سامریت و سینمای ذکر و فکر، که ما در تلاشیم که بتوانیم هرچه بیشتر سینمای ذکر را عملی کنیم و باید تمرکز بیشتر در نظریه پردازی، ایده پردازی و روایتگری انجام شود که این مهم جز با تلاش جمعی، سینماگران و حوزه علمیه محقق نمی‌شود.
همچنین، روح الله سهرابی و حسین طلابیگی در بخش هایی از برنامه به روند کیفی سینمای ایران در یکساله اخیر پرداختند.
در ادامه، کارشناسان هنری و سینمایی و مدیران حوزه علمیه، حجت الاسلام سید نژاد، مدیر چندرسانه ای و فضای مجازی مرکز رسانه حوزه، حجت الاسلام وکیلی مدیر اندیشکده حوزه، حجت الاسلام پیش آهنگ، پژوهشگر سینما و معاونت تحقیقات راهبردی خبرگزاری رسا، حجت الاسلام هادی منش مدیرکل مطالعات معاونت پژوهش، خانم احمدی، کارشناس فضای مجازی، میرغیاثی، کارگردان، به بیان دیدگاه های خود پیرامون آینده سینما، نحوه تعامل و همکاری حوزه علمیه و سازمان سینمایی کشور، و چگونگی مواجهه سازمان با سلبریتی هایی که در اغتشاشات اخیر نقش پررنگی داشته و در جشنواره حضور پیدا نکردند، پرداختند.
در پایان مراسم سخنگوی حوزه های علمیه و رئیس مرکز رسانه و فضای مجازی حوزه های علمیه کشور ضمن قدردانی از تلاش های مجتبی امینی دبیر جشنواره با اهدای تندیس و لوح تقدیر به محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی به خاطر اقدامات موثر و جریان ساز در حوزه فرهنگ، هنر و سینما و نیز، برگزاری موفق چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر قدردانی کرد. در این برنامه تندیس و لوح تقدیر رئیس سازمان سینمایی تحویل مدیرکل حوزه ریاست سازمان سینمایی شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *