آینده‌نگری جیمز کامرون!

13:30

بانی‌فیلم: هنوز و همچنان بخش سرگرمی‌سازی سینما، اولویت‌های افتصادی و توجیه صرف هزینه‌های جندصد میلیون دلاری برای تولید فیلم ها را معنا می‌بخشد.
آخرین ساخته جیمز کامرون کارگردان پولساز هالیوودی، در یک هفته توانست ۶۰۰میلیون دلار فروش در سراسر جهان را پشت سر بگذارد. اهمیت این فروش اعجاب‌آور زمانی بیشتر نمایان می‌شود که بدانیم جیمز کامرون دو قسمت دیگر هم برای «آواتار، مسیر آب» تدارک دیده است.
امروز ددلاین در گزارشی که مهر آن را ترجمه و منتشر کرده نوشته:
در حالی که «آواتار» مرز فروش ۶۰۰ میلیون دلار را در یک هفته اکرانش رد کرده، جیمز کامرون فاش کرد بخش‌هایی از فیلم سوم و چهارم را هم فیلمبرداری کرده است.
جیمز کامرون صحنه‌های مربوط به بچه‌ها در فیلم‌های سوم و چهارم «آواتار» را هم فیلمبرداری کرده تا با فاصله‌ای که بین ساخت فیلم‌ها می‌افتد با بزرگ شدن آنها ذهن مخاطبان درگیر نشود.
در حالی که «آواتار» در سراسر جهان با فروش انفجاری پیش می‌رود، کارگردان آن در مصاحبه‌ای گفته است سکانس‌هایی از فیلم سوم و چهارم را هم فیلمبرداری کرده است تا بازیگران کم سن و سال که در سن بلوغ هستند، ناگهان در فیلم‌های بعدی بزرگ نشوند و روند زمانی داستان به هم نریزد.
در «راه آب» بچه‌ای به نام توک با بازی ترینیتنی جی-لی بلیس وقت فیلمبرداری ۷ ساله بود و حالا ۱۳ سال دارد و اسپایدر دیگر بچه فیلم هم که جک چمپیون نقش وی را بازی کرده آن موقع ۱۲ ساله بود و حالا ۱۸ ساله است. وی گفته از آنجا که چمپیون مثل علف قد می‌کشید صحنه‌های مربوط به این دو را هم‌زمان برای فیلم‌های دوم و سوم و چهارم هم گرفته است.
کامرون گفت از سریال «موجودات عجیب» درس گرفته که در ادامه خود در فصل‌های بعدی با رشد بازیگران نوجوانش روبه‌رو شده و حالا مردی ۲۷ ساله هنوز باید نقش نوجوان دبیرستانی را ایفا کند.
جان لاندو تهیه‌کننده «آواتار» هم با تاکید بر این امر گفته هر فیلم «آواتار» مخاطبان را با یک قبیله جدید و فرهنگ‌های جدید در پاندورا آشنا می‌کند و شخصیت‌های این قبیله‌ها در یک زمان واحد به سر می‌برند پس وقتی به قبیله اول برمی‌گردیم باید شخصیت بچه‌ها هنوز بچه باشند.
فروش «آواتار: راه آب» با سرعت ادامه دارد و تاکنون از ۶۰۸ میلیون دلار در سراسر جهان فراتر رفته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *