فیلم جدید یورگوس لانتیموس با بازی اما استون با نمایش در جشنواره کن ۲۰۲۴ به تشویق ۴.۵ دقیقه‌ای رسید.
به گزارش مهر به نقل از ورایتی، «انواع مهربانی» یورگوس لانتیموس، با بازی اما استون، جمعه شب جشنواره فیلم کن را با نمایش مجموعه داستان‌هایی بیمارگونه درباره فرقه‌های غیراخلاقی، آدم‌خواری و … به وحشت انداخت.
این فیلم که پس از فیلم «بیچاره‌ها» ساخته شده با حضور کارگردان و بازیگرانش شامل اما استون، جسی پلمونز، ویلم دفو، مارگارت کوالی، هونگ چاو و جو آلوین در کن به نمایش درآمد.
«انواع مهربانی» سه داستان متمایز را روایت می‌کند که در آن بازیگران نقش‌های مختلفی را ایفا می‌کنند و مانند بسیاری از فیلم‌های آوانگارد لانتیموس، مملو از پیچش‌های داستانی و همچنین لحظاتی مشمئزکننده است و حتی شامل میزان زیادی از مثله کردن و خشونت‌های گرافیکی که ممکن است باعث ناراحتی برخی از تماشاگران شود. همه اینها با طنز پوچ‌گرایانه لانتیموس در هم آمیخته شده و در برخی سکانس‌ها تماشاگران را بیشتر به خنده می‌اندازد. تعدادی از تماشاگران نیز سالن سینما را در حین نمایش فیلم ترک کردند که بیشترش در زمان نمایش داستان دوم اتفاق افتاد و شاید همین موجب شد تا کارگردان هنگام تشویق بدون سخنی سالن را ترک کند.
لانتیموس با کاخ جشنواره کن بیگانه نیست و پیش از این فیلم‌هایی مانند «خرچنگ» و «کشتن گوزن مقدس» را در جشنواره کن به نمایش گذاشته بود. با این حال فیلم‌های اخیر او مانند «سوگلی» و «بیچاره‌ها»، هر ۲ در جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمدند که به سکویی برای موفقیت در فصل جوایز بدل شد.
«ونیتی فر» از این فیلم به عنوان بازگشتی به مقیاس کوچکتر لانتیموس یاد کرد که یادآور سردی بی‌پرده‌ای است که موجب شهرت او شد.
وی در ادامه گفت: این فیلم یادآور «کشتن گوزن مقدس» است با داستان‌های کوچک بیمارگونه که در آستانه نهیلیسم قرار دارد. در «انواع مهربانی»، لانتیموس و افتیمیس فیلیپو، فیلمنامه‌نویس همکار، سه داستان کوتاه درباره افرادی که ناامیدانه تلاش می‌کنند تا کنترل زندگی‌شان را دوباره به دست بگیرند، به نمایش می‌گذارند؛ هر چند این زندگی‌ها ممکن است تاریک و عجیب باشند. در این داستان‌ها مخاطبانی که منتظر رسیدن به معنای بزرگ هستند یا حتی منتظر توضیحی از آنچه در حال وقوع است؛ به راحتی نادیده گرفته می‌شوند.
«اسکرین دیلی» هم نوشت: همه اینها چه معنایی می‌دهد؟ بعید است که مخاطبان سرنخ زیادی به دست آورند. انسانیت، تاریکی، فرصت طلبی، نیاز؟ و در نهایت هیچ شکی باقی نمی‌ماند که بینندگان تقریباً سه ساعت (۱۶۴ دقیقه) ته چاهی بسیار تاریک گیر افتاده بودند.
«انواع مهربانی» از ۲۱ ژوئن اکران خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *