10:23

سومین نمایشگاه گروهی تذهیب با عنوان «دختران شهمامه» در گالری شماره 2 فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، سومین نمایشگاه گروهی تذهیب با عنوان «دختران شهمامه» به سرپرستی «شکیلا عالمی» و با حمایت صندوق اعتباری هنر از 12 اسفند ماه 1402 در این مجموعه صورت می‌گیرد.
تعداد ١٩نفر از بانوان ايراني و افغانستاني براي سومين دوره با ٤٠ اثر در این نمایشگاه حضور دارند.
«دختران شهمامه» نام گروهی از هنرمندان دختر افغانستانی و ايراني است که برای ایجاد انگیزه و تقویت اعتماد به نفس زنان و دختران هنرمند و با هدف رشد و اعتلای هنر تذهیب و شناسایی استعدادهای برتر هنری و آشنایی بیشتر با فرهنگ، آداب و رسوم و ارتقای همکاری‌های فرهنگی میان دو کشور ایران و افغانستان به سرپرستی «شکیلا عالمی» شکل گرفته است.
هنر تذهیب از هنرهای دیرین کشور افغانستان است که هنرمندان در کنار فراگیری هنر، می‌آموزند که نقشی اساسی در جامعه ایفا نموده و اثری ماندگار از خود به جای بگذارند.
آيين گشايش اين نمايشگاه روز پنجشنبه دهم اسفند ماه 1402 از ساعت 15 با حضور و همراهي عليرضا رجايي مشاور وزير خارجه، استاد سيد عسگر موسوي مشاور رئيس جمهور سابق افغانستان و استاد حال حاضر دانشگاه لندن، سعدخان رئيس موسسه فرهنگي اكو، اميري رايزن فرهنگي سفارت سابق افغانستان در ايران و همچنین جمعی از اساتید انجمن خوشنويسان ايران و گروههاي فرهنگي افغانستاني در سالن خزر این مجموعه برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از روز شنبه دوازدهم تا هجدهم اسفند ماه از ساعت 10 تا 18 به گالري شماره 2 فرهنگسراي نياوران مراجعه كنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *