12:35

منتقد سینما و تلویزیون گفت: ضعف عمده «نون‌خ۵» این است که ساختار داستانی‌اش جذاب نیست و گره‌های خیلی سختی ندارد که بتواند تماشاگر را پیگیر ادامه ماجرا کند. در واقع گره‌های فصل ۵ سطحی و دم دستی هستند.
محمود گبرلو درباره کیفیت سریال نون‌خ۵ که این شب‌ها از تلویزیون پخش می‌شود در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: چون مخاطب با نون‌خ از سال های گذشته ارتباط برقرار کرده، قصه را بیشتر به خاطر شخصیت‌ها دنبال می کند. گره‌های متعدد برای کشش بیشتر فیلمنامه باید وجود داشته باشد تا تماشاگر برای دنبال کردن قصه انگیزه پیدا کند. ولی گره‌های فصل ۵ سطحی و دم دستی هستند.
وی با بیان این که نون‌خ یک کمدی جذاب است که می تواند تماشاگر را سرگرم کند تاکید کرد: این سریال می‌توان برای تماشاگر آرامش ایجاد کند و به او حس و حال خوب بدهد. نون‌خ۵ تماشاگر را به سمت لودگی و تمسخر سوق نمی‌دهد. در این سریال شخصیت‌ها هر کدام به طور مستقل جایگاه ویژه‌ای دارند و حرف‌های اجتماعی و سیاسی روز را مطرح می‌کنند.
این منتقد با بیان این که فیلمنامه نون‌خ مشکلات اجتماعی را بی‌طرفانه مطرح می‌کند توضیح داد: در یکی از سکانس‌ها می‌بینیم جوان ها در محوطه دانشگاه به دنبال اینترنت می‌گردند. بیننده احساس می‌کند مباحث روز را می‌تواند از طریق نون‌خ دنبال کند. مثلا در همین سکانس تاکید می‌کند که جوان ها به دنبال دنیای مدرن اینترنت و تحصیلات هستند. از طرف دیگر ضعف های جدی دسترسی به اینترنت را بیان می‌کند.
وی افزود: جایگاه سریال نون‌خ به خاطر کارگردانی قوی و بازی‌های خوب باعث شده بیننده به این سریال تکیه کند. تماشاگر امروز به خاطر فشارهای اقتصادی و سیاسی نیاز به آرامش دارد و این گونه سریال‌ها در آرامش بخشی به مخاطب موفق هستند.
نون‌خ نام مجموعه تلویزیونی ایرانی به کارگردانی سعید آقاخانی و نویسندگی امیر وفایی است که پخش فصل اول آن از نوروز ۱۳۹۸ از شبکه یک آغاز شد. فصل پنجم آن از ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۲۲ هر شب از شبکه یک سیما در حال پخش است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *