11:06

شرکت آمریکایی نتفلیکس در اقدامی کم‌سابقه سراغ مجموعه آثار یک نویسنده معروف رفت و حق اقتباس آثار «رولد دال» را خرید.
به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه آیریش اگزمینر، نتفلیکس در بزرگترین قرارداد محتوایی خود، حق اقتباس آثار رولد دال نویسنده آثار کلاسیکی چون ماتیلدا و چارلی و کارخانه شکلات سازی را خرید. این توافق به نتفلیکس کمک می‌کند در جنگ با رقبای خود در حوزه پخش آنلاین فیلم و سریال از جمله دیزنی پلاس، آمازون پرایم ویدئو و اچ بی او مکس، زرادخانه محتوایی خودش را بسازد.

نتفلیکس پیش‌تر نیز با شرکت رولد دال استوری قرارداد همکاری امضا کرده بود. مجموع بودجه تولیدی نتفلیکس در این قرارداد ۱ میلیارد دلار است و علاوه بر فیلم موزیکال ماتیلدا، شامل یک سریال تلویزیونی می‌شود که کارگردان فیلم جوجو خرگوشه، تایکا وایتیتی، قرار است با اقتباس از دنیای چارلی و کارخانه شکلات سازی بسازد.
به گفته نتفلیکس، این پروژه‌ها چشم این غول حوزه سرگرمی را به روی یک سرمایه‌گذاری جسورانه‌ و جاه طلبانه تر روی آثار رولد دال باز کرد. از آنجایی که آثار رولد دال تاکنون به ۶۳ زبان ترجمه شده و بیش از ۳۰۰ میلیون نسخه در جهان فروش کرده‌اند، این قرارداد جدید یک فرصت بزرگ جهانی برای نتفلیکس است.
لوک کلی، مدیر شرکت رولد دال استوری، در پیامی خطاب به کارکنان شرکتش درباره این قرارداد گفت: ماموریت ما در شرکت رولد دال استوری به اشتراک گذاشتن پیام‌ امید، قدرت و پتانسیل‌های جوانان در داستان‌های (این نویسنده) است. معتقدیم پیوستن به یک شرکت بزرگتر ما را در ادامه این ماموریت حمایت خواهد کرد. نتفلیکس به اعتماد موفقیتی که در سالهای اخیر کسب کرده‌ایم، در قراردادی با خرید شرکت رولد دال استوری موافقت کرده است.
کلی در ادامه با اشاره به آن که هر ۲.۶ ثانیه یک کتاب از رولد دال به فروش می‌رسد، گفت: با حمایت نتفلیکس می‌توانیم به جوانان و خانواده‌های بیشتری در سراسر جهان دسترسی پیدا کنیم.
شرکت نتفلیکس امسال ۱۷ میلیارد دلار صرف ساخت و دریافت پروانه ساخت فیلم و سریال‌های جدید می‌کند و با برخی از تهیه‌کنندگان و ستارگان درجه یک هالیوودی قرارداد همکاری دارد. این غول صنعت سرگرمی روی فیلم ۶ زیرزمینی با بازی رایان رینولدز ۱۵۰ میلیون دلار خرج کرد و با استعدادهایی چون شاندا رایمز نویسنده و کارگردان سریال‌هایی چون آناتومی گری و درمانگاه خصوصی و رایان مورفی قرارداد امضا کرده است. برای نتفلیکس که با میلیاردها دلار هزینه برای انعقاد قرارداد با فیلمسازان و تهیه کنندگان بزرگ برای ساخت محتوای اختصاصی، بیش از ۲۰۰ میلیون مشترک برای خود دست و پا کرده است، چندان رایج نیست حق اقتباس مجموعه آثار یک نویسنده را بخرد با این حال تصمیم گرفت روی اقبال عمومی آثار رولد دال حساب باز کند.

به گزارش ایرنا، رولد دال نویسنده، فیلمنامه‌نویس و شاعر معروف انگلیسی بود که به عنوان یکی از معروفترین نویسندگان کتاب کودک تاکنون بیش از ۲۵۰ میلیون نسخه از آثار وی در سراسر جهان به فروش رسیده است. دال در سال ۱۹۱۶ میلادی از یک زوج ثروتمند و مهاجر نروژی در ولز متولد شد و بیشتر عمرش را در انگلیس گذراند تا این که در سال ۱۹۹۰ درگذشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *