18:54

دهمین دوره جشنواره ملی سعدی با معرفی نفرات برتر، چهره ماندگار و پدیده جشنواره در تهران به کار خود خاتمه داد.
به گزارش رسیده، دکتر فریبا علومی یزدی، رئیس دهمین جشنواره سعدی گفت: دهمین جشنواره سعدی برای همگرایی صنفی مجریان و سخنوران، حرکتی برای یکی شدن، ارتقا و پیشرفت سخن و سخنوری، کشف استعدادهای جوانان، اتحاد و انسجام مجریان و سخنوران، رقابتی سالم در فضایی کاملا علمی و آموزشی است. سخن گفتن یک نیاز است، خوب سخن گفتن یک فن است، زیبا سخن گفتن یک هنر است، بیاییم با هنر خود جهان بیاراییم و نقش صلح بزنیم.
وی در ادامه افزود: دهمین جشنواره سعدی (جشنواره مجریان و سخنوران) تمرینی برای یکی شدن برای انتقال تجربیات، تبادل ارا و نظریات و تضارب اندیشه ها، ترغیب و تشویق نوجوانان و جوانان به سوی پیشرفت در حوزه سخنوری و تمام آنچه را که باید بدانید در خصوص چگونه خوب سخن بگوییم و چگونه سخن خوب بگوییم.
آشنایی با انواع سبک‌ها و قالب‌های اجرای صحنه‌ای و تلاش برای سخنور انگیزشی شدن براساس بیانیه پایانی هیات داوران جشنواره سعدی برگزیدگان دهمین دوره نیز معرفی شدند و چکاوک زرین چهره ماندگار سخنوری کشور به دکتر فریبا علومی یزدی تعلق گرفت. در بخش مجریان و سخنوران نیز آرش رضوانی به عنوان مجری برتر سال حائز مقام اول شد و میکروفن طلایی گرفت.
فائزه فتاحی به عنوان مقام دوم بخش ۱۰ مجری برتر دهمین جشنواره مجریان و سخنوران ایران حایز چکاوک سیمین و مدال میکروفن طلایی و دیپلم افتخار ۱۰ مجری برتر شد و فاطمه حجت به عنوان مقام سوم بخش ۱۰ مجری برتر دهمین جشنواره مجریان و سخنوران ایران حایز چکاوک مسین و میکروفن طلایی و دیپلم افتخار ۱۰ مجری برتر شد.
هیات داوران همچنین به اتفاق آرا مدالیون میکروفن طلایی پدیده اجرا در دهمین جشنواره مجریان و سخنوران ایران را به سرکار خانم مائده رعنا اهدا کرد.
همچنین در بخش ۲۰ مجری برتر نیز احمد نارویی به عنوان مقام اول بخش ۲۰ مجری برتر دهمین جشنواره مجریان و سخنوران ایران، حائز مدالیون میکروفن طلایی و دیپلم افتخار بیست مجری برتر سال شد.
ستایش یزدان‌پناه به عنوان مقام دوم بخش ۲۰ مجری برتر دهمین جشنواره مجریان و سخنوران ایران حائز مدالیون میکروفن طلایی و چکاوک مسین و دیپلم افتخار ۲۰ مجری برتر شد.
فاطمه صفری به عنوان مقام سوم بخش بیست مجری برتر دهمین جشنواره مجریان و سخنوران ایران حائز مدالیون میکروفن طلایی و دیپلم افتخار ۲۰ مجری برتر شد.
با رأی مستقیم هیئت داوران از بین مجریان رقابت کننده در بخش نومجریان در بین مجریان صحنه حاضر در دهمین جشنواره مجریان و سخنوران ایران، افراد زیر به عنوان مقام اول تا سوم معرفی شدند و به شرح ذیل جوایز خود را دریافت می‌کنند.
مدالیون میکروفن طلایی و لوح تقدیر برای کسب مقام اول به الهام بامدادی اعطا می‌شود.
لوح تقدیر برای کسب مقام دوم به مرضیه مرادپور رشیدی اعطا می‌شود.
لوح تقدیر برای کسب مقام سوم به اسما خدادادی اعطا می‌شود.
مهدی آقابیگی، مرتضی ایمانی، فریبا علومی یزدی و دکتر محمدعلی بیدارمغز از جمله داوران این جشنواره بودند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *