17:16

مستند «حبیب الله» به جشنواره بین‌المللی مستند شفیلد راه یافت.
به گزارش رسیده، مستند کوتاه «حبیب الله» به کارگردانی عدنان زندی و تهیه‌کنندگی گلناز حسینی و سینا ایوبی، در اولین حضور جهانی خود به سی و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی مستند شفیلد در شهر شفیلد کشور انگلستان راه یافت.
جشنواره بین‌المللی مستند شفیلد Sheffield DocFest، در سال 1994 تاسیس و به عنوان یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین رویدادهای مستند در جهان، شناخته شده است. این رویداد معتبر در انگلستان، مورد تایید آکادمی اسکار، بفتا و آکادمی فیلم اروپاست و هر سال تعدادی از فیلم‌ها را به این جشنواره‌ها معرفی می‌کند. امسال، از مجموع 2700 اثر ارسالی، 109 فیلم (80 فیلم بلند و 29 فیلم کوتاه) با شرایط پریمیر بین‌المللی انتخاب و داوری شده که مستند «حبیب الله» در بخش اولین نمایش بین‌المللی، به عنوان تنها نماینده سینمای کوتاه مستند از ایران، موفق به راهیابی به جشنواره شده است.
سی و یکمین دوره جشنواره شفیلد از 12 تا 17 ژوئن 2024 (۲۳ تا ۲۸ خرداد 1403) با حضور کارگردان فیلم در کشور انگلستان برگزار خواهد شد.
مستند کوتاه «حبیب الله» راوی زندگی خواننده پیشکسوت فولکلور منطقه لیلاخ است که با افزایش سن با چالش جدیدی مواجه و دچار شک و تردید شده است. این مستند پیش از این در بخش مسابقه جشنواره سینما حقیقت، حضور داشته است.
عدنان زندی، دارای مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر است. او پیش از کارگردانی این مستند، تجربه ساخت چند فیلم داستانی و انیمیشن را در کارنامه داشته است.
پخش بین‌المللی این‌ مستند کوتاه را مجموعه بَفر پروداکشن بر عهده دارد.
عوامل مستند «حبیب الله» عبارتند از: مدیر فیلمبرداری: پرویز رستمی، تدوین: توفیق امانی، صدابردار: مصعب عباسی، صداگذار: حسین قورچیان، اصلاح رنگ: فرهاد سنندجی، دستیار کارگردان: فواد لطفی، دستیار تصویر: ادیب پروین و مشاور رسانه‌ای: علی کشاورز، محصول بَفر پروداکشن.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *