17:54

در حراجی پیش رو «کریستیز» تابلو نقاشی از «برناردو بلوتو» نقاش چیره‌دست ایتالیایی ارائه خواهد شد که انتظار می‌رود رکورد فروش نقاشی‌های این هنرمند را بشکند.
به گزارش ایسنا، درحالی که بازار فروش آثار هنری استادان قدیم نقاشی رونق پیدا کرده است، حراجی کریستیز نیز در حراجی روز هشتم جولای تابلو نقاشی از «برناردو بلوتو» به مزایده خواهد گذاشت که احتمال دارد رکورد فروش آثار هنری این نقاش چیره‌دست ایتالیایی را بشکند.
این نقاشی که به قرن هجدهم میلادی تعلق دارد، نمایی از یک کانال در شهر «ورونا» ایتالیا را به تصویر کشیده است.
این اثر هنری که به مدت ۵۰ سال در مجموعه‌های هنری خصوصی نگهداری شده است با قیمت تخمینی ۱۴ الی ۱۸ میلیون پوند به مزایده گذاشته خواهد شد.
این نقاشی که در ابعاد تقریبی ۱.۵ در ۲ متر خلق شده است، در سال ۱۹۷۱ توسط مالک کنونی آن به قیمت ۳۰۰هزار پوند در همین حراجی خریداری شد.
از سال ۱۹۷۳ تاکنون نیز این نقاشی به گالری‌های ملی اسکاتلند در ادینبرگ امانت داده شده است.
اگر این نقاشی به کمترین قیمت برآورد شده فروخته شود، رکورد گرانترین آثار هنری «بلوتو» شکسته خواهد شد. در حال حاضر تابلو نقاشی که در سال ۲۰۰۶ به قیمت ۱۲.۷ میلیون دلار فروخته شده است به عنوان گرانترین اثر این هنرمند شناخته می‌شود.
نقاشی «بلوتو» در کنار پرتره‌ای که توسط «آنتونی ون دایک» خلق شده است و قیمت تخمینی ۳ الی ۵ میلیون پوند برای آن براورد شده است به مزایده گذاشته می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *