«جورج لوکاس» مدعی شد نظر «مارتین اسکورسیزی» همکار و دوست دیرینه‌اش در رابطه با دنیای سینمایی مارول و فیلم‌های ابرقهرمانی تغییر کرده است.
به گزارش ایسنا، در سال ۲۰۱۹، مارتین اسکورسیزی در اظهار نظری جنجالی به دنیای سینمایی مارول تاخت و عنوان کرد این فیلم‌ها نباید به عنوان «سینما» تعریف شوند، با این حال به گفته «جورج لوکاس»، این فیلمساز ۸۱ ساله ممکن است به این ایده برسد که فیلم‌های ابرقهرمانی واقعاً سینما هستند.

«لوکاس» در سخنرانی در حاشیه جشنواره کن به بحث پیرامون فیلم‌های کمیک بوک و اینکه آیا آنها «هنر» هستند پرداخت و درباره رد این نوع فیلم‌های از سوی اسکورسیزی به طور خلاصه اشاره کرد که ممکن است اخیراً تغییری در ذهنیت اسکورسیزی صورت گرفته باشد: «نگاه کنید سینما هنر تصاویر متحرک است. پس اگر تصویر حرکت می کند، پس سینماست. فکر می کنم مارتین (اسکورسیزی) کمی نظرش عوض شده است».
تعجب آور نیست که لوکاس از طرفداران مارول است، او تمام حرفه خود را صرف ساخت فیلم های مبتنی بر CGI (تصاویر تولیده شده کامپیوتری) کرده است.
از حدود ۵ سال پیش و زمانی که اسکورسیزی به انتقاد از فیلم‌های مارول پرداخت، تغییری ناگهانی در نحوه برخورد و درک این فیلم‌ها صورت گرفته است و فیلم‌های مارول که پیش از آن نقدهای درخشانی دریافت می‌کردند، دیگر چندان مورد توجه منتقدان قرار نمی‌گیرند که البته مشخص نیست این تغییرات تا چه حد ناشی از صحبت‌های اسکورسیزی است.
اسکورسیزی کارگردان کهنه‌کار سینمای جهان اولین بار در مصاحبه‌ای با مجله امپایر در انتقاد از سینمای ابرقهرمانی عنوان کرده بود: «من این فیلم‌ها را تماشا نمی‌کنم. البته تلاش کردم اما این سینما نیست. صادقانه بگویم این فیلم‌ها هر چقدر هم خوب ساخته شود و بازیگران در آن بهترین عملکرد خود را نیز داشته‌باشند، از نظر من شبیه به پارک‌های موضوعی است. این سینمای انسان‌ها نیست که در آن برای رساندن و انتقال احساسات و عواطف، تجارت روانشناختی با دیگر انسان‌ها تلاش می‌شود»
«فرانسیس فورد کاپولا»، «دیوید فینچر»، «دنیس ویلنوو»، «بونگ جون هو»، «لوکرشیا مارتل»، «دیوید کراننبرگ»، «الخاندرو گونزالس ایناریتو»، «دیوید لینچ»، «وودی آلن»، «پل ورهوفن»، «تری گیلیام»، «جیمز کامرون»، «ریدلی اسکات»، «جیمز گری»، «جین کمپیون»، «جیمز منگولد»، «مارتین مک دونا»، «لوک بسون»، «ویلیام فریدکین»، «کن لوچ»، «الیور استون» و «جان وو» از جمله دیگر سینماگرانی هستند که پس از اسکورسیزی به انتقاد از آثار دنیای سینمایی مارول پرداختند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *