11:49

فیلم سینمایی «برنده‌ها» ساخته حسن ناظر برنده جایزه دیسکاوری از جوایز فیلم مستقل بریتانیا در سال ۲۰۲۲ شد.
به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، برندگان جوایز فیلم مستقل بریتانیا در سال ۲۰۲۲ اعلام شد و فیلم «برنده‌ها» به کارگردانی حسن ناظر که نماینده سینمای انگلیس در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار است، موفق به کسب جایزه دیسکاوری از این رویداد سینمایی شد.
در این فیلم فارسی زبان که در ایران فیلمبرداری شده و «نادیرا مورای» و «پاول ولش» از اسکاتلند تهیه‌کنندگی کرده‌اند، مجموعه‌ای از بازیگران ایرانی شامل رضا ناجی، شهرزاد کمال‌زاده، حسین عابدینی، محمود جعفری، عزت‌الله رمضانی‌فر و اصغر سمسارزاده نقش‌آفرینی کرده‌اند.
داستان فیلم «برنده‌ها» در یکی از شهرستان‌های ایران اتفاق می‌افند که در آن بچه ها سخت کار می‌کنند تا خانواده هایشان را تامین کنند. روزی یحیی ۹ ساله و دوستش لیلا مجسمه گرانبهایی را پیدا می‌کنند. رئیس یحیی ناصرخان (رضا ناجی) که او نیز به سینما علاقه دارد تصمیم می‌گیرد به آنها کمک کند تا صاحب آن را پیدا کنند.
«برنده‌ها» اولین نمایش جهانی خود را در جشنواره بین المللی فیلم ادینبورگ در ماه آگوست تجربه کرد و در آنجا جایزه تماشاگران را از آن خود کرد.
در جوایز فسلم مستقل بریتانیا ۲۰۲۲، «پس از خورشید» نخستین ساخته «شارلوت ولز» با کسب ۷ جایزه از جمله بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه، تدوین و فیلمبرداری برنده بزرگ این جوایز نام گرفت.
فیلم «جین آبی» به کارگردانی «جورجیا اوکلی» هم موفق به کسب چهار جایزه از جمله بهترین بازیگر نقش اصلی و مکمل برای «رُزی مک‌ایون» و «کری هایز» شد و جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان هم به فیلم نروژی «بدترین آدم دنیا» ساخته «یوآخیم تریه» رسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *