در پی ریزش دیوار یخیِ موزه تایتانیک در تنسی آمریکا، سه بازدیدکننده مجروح شدند.
به گزارش ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، مجروحان این حادثه به یک بیمارستان محلی منتقل شده‌اند و از شدت جراحت آنها اطلاعاتی در دست نیست.
براساس بیانیه اداره پلیس محلی، ریزش این کوه یخ شبیه سازی شده تصادفی بود. موزه تایتانیک تنسی در پی وقوع این حادثه موقتا تعطیل شد. براساس تخمین‌های متولیان این موزه، بازسازی دیوار یخی فروریخته دستکم چهار هفته زمان می‌برد.
موزه تایتانیک در سال ۲۰۱۰ افتتاح شد تا امکان تجربه زنده فاجعه غرق شدن کشتی تایتانیک در سال ۱۹۱۲ را برای علاقه‌مندان فراهم کند. بازدیدکنندگان این موزه می‌توانند با لمس آب ۲۸ درجه، قدم زدن در بخش‌های تاریخی موزه-کشتی، ایستادن در عرشه و بازدید از بیش از ۴۰۰ اثر به جا مانده از کشتی معروف تایتانیک، حس و حال مسافران این ارابه مرگ را در لحظات آخر تجربه کنند. این موزه همچنین یک دیوار یخی بزرگ نیز دارد که یادآور عامل غرق شدن کشتی است.

تکرار فاجعه تایتانیک، ۳ زخمی برجای گذاشت
آراِم‌اس تایتانیک یک کشتی بخار بزرگ بود که در سال ۱۹۱۲ هنگام سفر از بندر ساوت‌همپتون انگلستان به نیویورک آمریکا به علت برخورد با یک کوه یخ غرق شد و ۱۵۱۴ نفر از مسافران و خدمه خود را از دست داد. در سال ۱۹۹۷ فیلم تایتانیک با اقتباس از این داستان واقعی ساخته شد و آن را در تاریخ جاودانه ساخت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *