13:02

رئیس موزه ملی آمستردام خواستار بازگشت اثر نقاشی مسروقه متعلق به «فرانس هالس» نقاش معروف هلندی شد.
به گزارش ایسنا، مدیرکل موزه ملی آمستردام همزمان با برگزاری نمایشگاه بزرگی که به آثار «فرانس هالس» نقاش بزرگ هلندی اختصاص داده شده است، خواستار بازگشت نقاشی ۱۵ میلیون دلاری و مسروقه این هنرمند شد.
نقاشی «دو پسر خندان» اثر فرانس هالس در اکتبر ۲۰۲۰ از موزه‌ای در شهر لیردام هلند به سرقت رفت و برخلاف نقاشی ون‌گوگ که توسط همان سارقان ربوده شده بود و سال گذشته بازیابی شد، نقاشی فرانس هالس هنوز بازگردانده نشده و ظاهرا در دنیای تبهکاران آثار هنری گم شده است.
«تاکو دیبیتس» رئیس موزه ملی آمستردام در مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار هالس گفت که این نقاشی به دلیل ترکیب‌بندی آن غیرعادی است و خواستار بازگشت آن شد. او همچنین اثر «دو پسر خندان» را یک نقاشی شگفت‌انگیز توصیف کرد.
به گزارش گاردین، این اثر نقاشی پیش از این دو بار دیگر به سرقت رفته بود؛ یک بار در سال ۱۹۸۸ و یک بار در سال ۲۰۱۱.
بر اساس بیانیه منتشرشده توسط پلیس هلند، سارقان روز بیست و هفتم آگوست با استفاده از در پشتی وارد موز شهر لیردام شدند و باعث به صدا درآمدن زنگ هشدار سرقت شدند، اما پیش از رسیدن ماموران پلیس به صحنه در حوالی ساعت سه و نیم بامداد به وقت محلی ناپدید شدند و تابلو نقاشی را با خود بردند.
نمایشگاهی که از روز جمعه در موزه ملی آمستردام به روی عموم باز می‌شود، شامل نمایش ۵۰ اثر از «فرانس هالس» استاد نقاشی قرن هفدهمی می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *