بانی‌فیلم: پس از اظهارات یکی از مدیران پلتفرم نماوا در مورد هنرمندان، هیات رییسه خانه سینما در جلسه‌ای حکم به اخراج او داد.
حکم تعلیق عضویت و قطع هرگونه همکاری صنفی و حرفه ای صنوف سینمایی با محمدحسن شانه ساززاده (نایب رئیس هیات مدیره شبکه نمایش خانگی نماوا) صادر شد.
به گزارش روابط عمومی خانه سینما، پیرو اطلاعیه قبلی در خصوص اظهارات خارج از عرف و اخلاق حرفه‌ای آقای شانه‌ساززاده (نایب رئیس هیات مدیره ی پلتفرم نماوا)، رای شورای صیانت خانه سینما متشكل از سينماگران و حقوقدانان که با بررسی جوانب مختلف این موضوع صورت گرفت، منجر به صدور حکم تعلیق عضویت و قطع همکاری صنوف سینمایی با ایشان تا پایان سال ۱۴۰۴ شد.
در رای صادره ضمن تقبیح سخنان نامبرده چنین آمده: جامعه ی اصناف سینمایی عضو خانه سینما حسب مورد نسبت به تعلیق عضویت و عدم همکاری با نامبرده در کلیه‌ی امور سینمایی و پلتفرهای نمایش خانگی و امور صنفی تا پایان سال ۱۴۰۴ اقدام نمایند.
هیات ریسه خانه سینما، ضمن نکوهش سخنان خارج از اخلاق نامبرده‌، تاکید می کند حق شکایت فردی در محاکم قضایی برای سینماگران محفوظ است و این رای با توجه به جوانب حقوقی و صنفی جامعه‌ی اصناف سینمایی صادر و منتشر شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *