10:47

دو تابلو نقاشی اثر «فلورین استتهایمر»، نقاش، شاعر و نمایشنامه‌نویس آمریکایی درفرصتی کم‌نظیر به مزایده گذاشته می‌شوند.

به گزارش ایسنا، آثار معدودی از «فلورین استتهایمر»، نقاش و شاعر مدرنیست که درصحنه هنری نیویورک در فاصله دو جنگ‌ جهانی خلق شده‌اند تاکنون در مزایده ارائهشده‌اند. اما زمانی که حراجی کریستیز در نیویورک دو مورد از معدود نقاشی‌های بهجای مانده از این هنرمند که هنوز در مجموعه‌های خصوصی نگهداری می‌شوند را در۱۸ آوریل به مزایده بگذارد،‌ تعداد آثار حراج‌شده «استتهایمر» افزایش پیدا می‌کند.

«آرت‌نت» نوشت، این دو تابلو نقاشی در نمایشگاهی در سال ۱۹۹۵ در «موزه هنرآمریکایی ویتنی» به نمایش گذاشته شده است. کارشناسان تخمین می‌زنند که ایننقاشی‌ها به قیمت ۳۶۰,۰۰۰ دلار فروخته شوند.

62991401.jpg

«طبیعت بی‌جان لاله‌ها زیر سایبان»‌(۱۹۲۵)

پیش‌بینی‌ می‌شود که تابلو نقاشی «طبیعت بی‌جان لاله‌ها زیر سایبان»‌(۱۹۲۵) تا حدود۳۰۰,۰۰۰ دلار فروخته شود. حتی اگر این نقاشی به کمترین قیمت برآوردشده،‌ یعنی۲۰۰,۰۰۰ دلار فروخته شود نیز همچنان دومین تابلو گران این هنرمند محسوب خواهدشد. این هنرمند در این مرحله از زندگی خود به مدت یک دهه طبیعت‌های بی‌جان گلیرا نقاشی کرده بود و هنگام میزبانی از مهمانان، گل آرایی‌های مفصلی را در خانه‌اشایجاد می‌کرد.

62991400.jpg

«هنری مک‌براید با الهام از وینسلو هومر»‌(۱۹۲۴)

نقاشی «هنری مک‌براید با الهام از وینسلو هومر»‌ (۱۹۲۴) اثر «فلورین استتهایمر» نیزپیش‌بینی می‌شود که به قیمت ۶۰,۰۰۰دلار فروخته شود.

در حالی که ممکن است «استتهایمر» از بسیاری از دوستان و همکارانش کمترشناخته‌شده باشد، اما این هنرمند به اندازه سایر هنرمند زمان خود فعالیت‌هایقابل‌توجهی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

در حراجی هنر مدرن آمریکایی که در هجدهم آوریل برگزار می‌شود، همچنین آثاری ازسایر هنرمندان نامدار از جمله «میلتون آوری» و «اوکیف» نیز به مزایده گذاشتهخواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *