9:59

برای نخستین‌بار از زمان شیوع ویروس کرونا با تصمیم مقامات تایوان، سینما‌های تایپه تعطیل شدند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از ورایتی، به سینما‌های شهر تایپه و مناطق حومه آن دستور داده شده تا برای اولین بار از زمان آغاز پاندمی کرونا تعطیل شوند. مقامات تایوانی این دستور را روز گذشته اعلام کردند و پایتخت این کشور را در سطح سوم هشدار کرونا قرار دادند.
با این دستور علاوه بر سینماها، اماکن ورزشی، کتابخانه‌ها و دیگر اماکن مرتبط با صنعت سرگرمی تعطیل خواهند شد. جمع‌های خانوادگی نیز به ۵ نفر در محیط‌های سربسته و ۱۰ نفر در محیط‌های بیرونی و رو باز محدود شده است. باشگاه‌ها، استخر‌ها و فعالیت‌های غیرضروری از روز جمعه تعطیل شده اند.
بزرگترین سینمای زنجیره‌ای این کشور خیلی زود در واکنش به مقامات تایوانی، خبر تعطیلی را از ۱۵ الی ۲۸ می‌ اعلام کرد. رسانه‌های داخلی تایوان نیز اعلام کردند اکران فیلم سینمایی «سریع و خشن ۹» که قرار بود در ۱۹ می‌ انجام شود، به تاخیر افتاده است. جاستین لین کارگردان این فیلم است و اصالت تایوانی دارد.
میزان مبتلایان کرونا در تایوان افزایش چشمگیری داشته است. در روز جمعه ۲۹ نفر و در روز شنبه ۱۸۰ نفر مبتلای جدید گزارش شده است. با این حساب میزان مبتلایان این کشور ۲۴ میلیونی به هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است. کشور تایوان در اوایل شیوع کرونا محدودیت‌های جدی از جمله بستن مرز‌ها را اعمال کرد؛ البته نرخ واکسیناسیون این کشور پایین است.
جشنواره فیلم تایپه با برگزاری در ماه ژوئن سال گذشته، به یکی از اولین جشنواره‌های سینمایی جهان تبدیل شد که پس از شیوع ویروس کرونا به صورت حضوری برگزار می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *