با اتمام فاز نخست طرح توسعه سینماهای حوزه هنری، ۶۵ سالن سینمایی تازه تاسیس و بازسازی شده در سراسر کشور به چرخه اکران اضافه می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی موسسه بهمن سبز، ۶۵ سالن سینمای تازه تاسیس و بازسازی شده در فاز نخست طرح توسعه سینماهای حوزه هنری همزمان با فرارسیدن عید غدیر خم با افتتاح نمادین نخستین پردیس سینمایی در شهر سقز استان کردستان، به چرخه اکران سینمای ایران اضافه خواهند شد.
این سالن‌ها جمعاً ۲۰ سینما در ۱۲ استان کشور را شامل می‌شوند که طی آن ۱۰.۹۴۵ صندلی مورد بازسازی و احداث قرار گرفتند. توسعه سینماهای بهمن تهران، ایران ارومیه، مهتاب اصفهان، بهمن کاشان، بهار گز، بهمن اصفهان، سپهر ساری، سپاهان اصفهان، اکسین اهواز، آزادی آبادان، مهر سقز، آزادی بیجار، بهمن سنندج، بهمن سبزوار، بهمن شهرکرد، مهر شاهرود، آزادی کرمانشاه، آفریقا مشهد، عصر جدید گرگان، بهمن زنجان، فلسطین همدان، بهمن ملایر و… از جمله طرح‌های فاز نخست طرح توسعه سینماهای حوزه هنری بودند.
همزمان با بهره‌برداری از این سینماها که طی یک سال و نه ماه اخیر انجام شد، موسسه بهمن سبز فرآیند ساخت سینماهای فاز ۲ و ۳ طرح توسعه خود را در سراسر کشور آغاز کرده است و هم اکنون احداث ۴۷ سالن سینمای دیگر را با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در دست ساخت دارد.
استان کردستان که ۹ سالن سینمایی جدید را در پردیس‌های سینمایی بهمن سنندج، آزادی بیجار و مهر سقز آماده بهره‌برداری دارد، میزبان آئین افتتاحیه فاز نخست طرح توسعه سینماهای حوزه هنری خواهد بود.
پردیس بهمن سنندج که پیش از بازسازی سه سالن سینمایی با ۷۵۹ صندلی داشت، به ۷ پرده نمایش ارتقا یافت و زین پس با ۹۸۰ صندلی و یک کافه سینمای روباز پذیرای مخاطبان خواهد بود. همچنین سینما آزادی بیجار نیز پیش از این با یک سالن و ۲۵۰ صندلی میزبان هنردوستان بود که حالا با احداث دو سالن جدید به یک سینمای سه سالنه همراه با ۳۵۰ صندلی تغییر پیدا کرده، علاوه بر این، سینما مهر سقز به عنوان نخستین سینمای شهر سقز در قالب یک پردیس سه سالنه همراه با ۵۲۴ صندلی در این استان احداث شده است.

با افتتاح این سالن‌ها مجموع سالن‌های تحت مدیریت بهمن سبز در سراسر کشور به ۱۸۱ پرده نمایش خواهد رسید. حوزه هنری برنامه ارتقای تعداد سالن‌های خود را تا میزان ۴۰۰ پرده نمایش در انتهای اجرای طرح توسعه در دست اقدام دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *