13:49

نمایش «خونِ» به کارگردانی حسین قاسمی‌هنر شب‌ گذشته به پری صابری نویسنده و کارگردان پیشکسوت تئاتر ایران تقدیم شد.
به گزارش رسیده نمایش «خونِ» به نویسندگی حسین قاسمی‌هنر و عطیه علی همتی، با کارگردانی حسین قاسمی‌هنر، از هفدهم بهمن ساعت 18:30 در سالن اصلی تالار مولوی روی صحنه رفته است.
گروه اجرایی این اثر نمایشی، به‌پاس فعالیت‌های تئاتری بانو پری صابری نویسنده و کارگردان پیشکسوت تئاتر ایران، اجرای شب‌ گذشته (پنج‌شنبه 19 بهمن) خود را به او تقدیم کرد.
پری صابری، نویسنده و کارگردان پیشکسوت تئاتر متولد اول فروردین ۱۳۱۱ در کرمان است. این هنرمند پس از پایان تحصیل دوره متوسطه برای ادامه تحصیل به پاریس رفت و پس از بازگشت به وطن گروه تئاتر پازارگاد را ایجاد کرد.
صابری در سال‌های ۱۳۴۷ تا ۱۳۵۷ به عنوان مدیر فعالیت‌های فوق برنامه دانشگاه تهران موفق به تاسیس تالار مولوی شد.
او همچنین نشان ابن‌سینا را از یونسکو و لژیون دونور را از فرانسه در سال ۲۰۰۴ دریافت کرده است.
نمایش‌های «من به باغ عرفان»، «هفت خان رستم»، «شمس پرنده»، «من از کجا، عشق از کجا»، «هفت شهر عشق»، «بیژن و منیژه»، «رستم و سهراب»، «رند خلوت نشین»، «یوسف و زلیخا»، «سوگ سیاوش»، «لیلی و مجنون»، «باغ دلگشا» و «کوروش» از جمله آثاری است که این هنرمند تاکنون روی صحنه برده است.
گروه نمایش «خونِ» برای این بانوی هنرمند که چندین سال است به‌دلیل کسالت از فعالیت در عرصه نمایش دور شده است، آرزوی سلامتی دارد.
در خلاصه داستان نمایش «خونِ» آمده است: «سلام؛ به گالری ما خوش اومدید، ما در این گالری آثاری از معروف‌ترین آرتیست‌های ایران و جهان رو براتون به نمایش می‌ذاریم…»
نقاشی‌هایی در این اجرا وجود دارد که به درخواست گروه اجرایی نمایش، توسط کودکان‌ کار کشیده شده است و پس از هر اجرا با حضور مخاطبان و تماشاگران نقاشی‌ها خریداری می‌شود.
بهزاد حاجی‌زاده، بازیگر هشت ساله این اثر نمایشی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *