20:06

وودی آلن فیلمساز و بازیگر آمریکایی در حال ساختن پنجاهمین فیلم خود در فرانسه است.
به گزارش خبرنگار بانی‌‌فیلم از فرانسه، وودی آلن کارگردان مشهور که بیشتر عاشق اروپاست و تا کنون تحت تاثیر سینماگران اروپایی، فیلم‌هایی ساخته است در مصاحبه با روزنامه «سان‌دی» می‌گوید: همواره رویای من این بوده که یک سینماگر اروپایی باشم. فیلم‌های فرانسوی به من اشتیاق فیلمسازی زیادی داده بوده‌اند.
آلن این روزها درحال فیلمبرداری جدیدترین اثرش در فرانسه با بازیگرانی فرانسوی‌ست. خبرنگار روزنامه سان‌دی از این فیلمساز می‌پرسد: «چطور شما به عنوان یک کارگردان آمریکایی می‌توانید پرسوناژهای فیلم‌تان را که کاملا فرانسوی هستند، خلق کنید؟»
وودی الن پاسخ می‌دهد: «من ابتدا فیلمنامه و شخصیت‌های آن را به انگلیسی می‌نویسم و بعد مترجم آنها را به فرانسوی ترجمه و آداپته می‌کند، شخصیت‌های فرانسوی فیلم کاملا با آنچه نوشته‌ام تطبیق می‌کنند حتی اگر دیدی نیویورکی به آنها داشته باشم. در موقع فیلمبرداری به هنرپیشه‌هایم اجازه می‌دهم که فی‌البداهه کار کنند و احتمالا دیالوگ را با حس و حال خود همراه کنند. اگر حس کنند که دیالوگ‌ها به راحتی در دهان آنها نمی‌چرخد، چیزی را نزدیک به آن که برای‌شان راحت‌تر و در دهان‌شان بهتر بچرخد ادا خواهند کرد و آن دیالوگ را جایگزین نوشته من می‌کنند، مشروط بر اینکه سهل‌انگارانه نباشد.»
وودی آلن این فیلم را در هشتاد وهفت سالگی‌اش می‌سازد. فیلمبرداری این پروژه سینمایی در فرانسه از ۳۰ ماه اکتبر شروع شده و بزودی پایان خواهد یافت.
این فیلم با نام موقت (wasp 22) اگر به موقع آماده شود به احتمال قوی در جشنواره کن ۲۰۲۳ رونمایی خواهد شد.
بر مبنای اطلاعات به بیرون درز کرده، داستان این فیلم مربوط به یک ماجرای جنایی/ رومانتیک است و در حال و هوای «نقطه تطبیق» (match point) یکی از فیلم‌های قبلی وودی آلن است که در سال ۲۰۰۵ در انگلیس ساخته بود.
از هنرپیشه‌ های فرانسوی این فیلم می‌توان به والری لومرسیه و ملویل پوپود اشاره کرد. (wasp 22) قرار است در تابستان آینده روانه پرده سینماها شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *