14:02

در پی درگذشت شهاب ملت خواه در اثر ابتلا به ویروس کرونا، هیات اسلامی هنرمندان درگذشت این هنرمند را تسلیت گفت
در متن این پیام آمده است: شهاب ملت‌خواه از هنرمندان برجسته مشهد و عضو هیات اسلامی هنرمندان که فعالیت‌های هنری خود را از دوران رژیم ستم‌شاهی آغاز نمود و سابقه شکنجه ساواک را نیز در پرونده فعالیت‌های خود داشت، در اثر ابتلا به ویروس منحوس کرونا از بین ما رفت.
این هنرمند برجسته در زمینه های متعدد هنری از شعر و ادبیات و هنرهای تجسمی گرفته تا نمایش نامه نویسی و فیلمنامه نویسی و کارگردانی سینما فعالیتهای بدیعی را در کارنامه هنری خود ثبت نمود از فیلم‌های داستانی «مسیرمکرر» و «زیر آتش» تا فیلم سینمایی «شب حورا»؛ از فیلمنامه «روح مهربان» تا «راز داز» و «غروب در نیمروز»؛ از ثبت نقاشی‌های خلاقانه تا سرایش شعر و انتشار کتاب‌های متعدد؛ ولی فراتر از همه اینها او معلمی بود که شاگردان متعددی در عرصه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی بویژه در دیار خراسان، تربیت کرد.
هیات اسلامی هنرمندان فقدان این هنرمند متعهد را به جامعه هنری ایران اسلامی، به خصوص به هنرمندان خراسانی و بویژه به شاگردانش و همچنین به خانواده آن مرحوم تسلیت عرض می نماید.
امید است سابقه ارزشمند فعالیت‌های هنری این هنرمند انقلابی به عنوان باقیات‌الصاحات باعث علو درجات وی در محضر خداوند متعال گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *