11:07

تازه‌ترین کنسرت ارکستر ملی ایران با رهبری ارسلان کامکار در قالب عنوان «شب موسیقی فیلم» روز جمعه یازدهم تیرماه از تالار وحدت تهران پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.

به گزارش مهر، ارکستر ملی ایران این بار با رهبری ارسلان کامکار آهنگساز و نوازنده شناخته شده ویولن کنسرت «شب موسیقی فیلم» را با اجرای آثار فیلم‌های «دل شدگان» به کارگردانی علی حاتمی و آهنگسازی حسین علیزاده و «مادر» به کارگردانی علی حاتمی و آهنگسازی ارسلان کامکار برگزار می‌کند.

در این کنسرت که ساعت ۱۹ از تالار وحدت تهران پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد، پوریا اخواص و اشکان کمانگری به عنوان خواننده حضور دارند.

تازه‌ترین کنسرت ارکستر ملی ایران که به نوعی اولین کنسرت رسمی این مجموعه دولتی تحت نظر بنیاد فرهنگی هنری رودکی در سال ۱۴۰۰ به حساب می‌آمد قرار بود روز چهارشنبه بیست و ششم خرداد ماه برگزار شود که به دلیل همزمان با انتخابات ریاست جمهوری اجرای آن تغییر کرد.

بنیاد فرهنگی هنری رودکی هم در بخشی از خبری که به همین مناسبت منتشر شد، توضیح داده است: «این کنسرت بنا بود در تاریخ ۲۶ خرداد ماه برگزار شود اما به دلیل محدودیت‌هایی که برای پلتفرم‌های پخش آنلاین به وجود آمده به تاریخ ۱۱ تیر موکول شد. با تصمیم شورای هنری ارکستر، به منظور ارایه مطلوب‌تر این اجرا و همچنین نمایش بهتر هنر نوازندگان ارکستر، این کنسرت به شکل «آفلاین» در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد. بر این اساس، کنسرت شب موسیقی فیلم ارکستر ملی ایران از ساعت ۲۱ روز جمعه ۱۸ تیرماه از طریق سایت اینترنتی بنیاد رودکی و چند پلتفرم دیگر در دسترس علاقه‌مندان است. به دلیل جابه‌جایی برنامه‌ها، اجرای تیرماهِ ارکستر نیز به‌ناگزیر از جدول حذف شده‌است و برنامه‌های ارکستر ملی از روزِ ۱۴ مرداد ماه بر روال عادی خود قرار خواهند داشت.»

معرفی خوانندگان کنسرت شب موسیقی فیلم/ارسلان کامکار رهبر ارکستر شد

فیلم سینمایی «دلشدگان» از جمله آثار شاخص سینمای ایران در ژانر درام تاریخی است که مرحوم علی حاتمی آن را در سال ۱۳۷۰ با بازی امین تارخ، اکبر عبدی، جلال مقدم، فرامرز صدیقی، سعید پورصمیمی، حمید جبلی، محمدعلی کشاورز، فتحعلی اویسی، رقیه چهره آزاد، شهلا ریاحی، لیلا حاتمی، لیلی رشیدی، توران مهرزاد، علی اصغر گرمسیری، منصور والا مقام کارگردانی کرد. فیلمی که با موسیقی متن حسین علیزاده و خوانندگی مرحوم محمدرضا شجریان در زمان اکران عمومی و حتی بعدها یکی از پرمخاطب‌ترین آثار تاریخی سینمای ایران شد و موسیقی متن آن نیز به صورت آلبوم پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

فیلم سینمایی «مادر» نیز از جمله آثار پرطرفدار سینمایی مرحوم حاتمی است که به سال ۱۳۶۸ تولید شد و در آن بازیگران شاخصی چون رقیه چهره آزاد، محمدعلی کشاورز، فریماه فرجامی، امین تارخ، حمید جبلی، اکبر عبدی، جمشید هاشم پور، محمود بصیری، اکرم محمدی، حسین کسبیان، محبوبه بیات به عنوان بازیگر حضور داشتند. این در حالی است که ارسلان کامکار از نوازندگان و آهنگسازان شاخص موسیقی کشورمان ساخت موسیقی متن فیلم را به عهده گرفته بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *