13:40

«اسطرلاب» به ایرانشهر می‌آید/ رقابت بر سر میراث خانوداگی
«اسطرلاب» به ایرانشهر می‌آید/ رقابت بر سر میراث خانوداگی
نمایش «اسطرلاب» به کارگردانی صدرا صباحی از روز پنجشنبه سوم تیرماه در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود.
به گزارش مهر، کمدی-تراژدی «اسطرلاب» که پیش از این در فاصله بین قرنطینه چندین‌باره سالن‌های نمایشی روی صحنه رفته بود، دور تازه اجراهای خود را در تماشاخانه ایرانشهر پی‌می‌گیرد.
براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی مدیریت مجموعه ایرانشهر، این نمایش که از آثار برگزیده بخش رقابتی بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران است از روز پنجشنبه سوم تیرماه ساعت ۲۰ در سالن استاد ناظرزاده کرمانی به صحنه می‌رود.
مهدی سقا، محمد صادقی، زهرا بهروزمنش، مژده قربانی و الناز اسمعیل‌زادگان در این نمایش که براساس طرحی از علی نرگس‌نژاد طراحی شده ایفای نقش می‌کنند.
دیگر عوامل نمایش عبارتند از آهنگساز، ترانه‌سرا و خواننده: ونداد خائفی، هویت بصری: سینا سرمدی، گروه عکاسی: اردلان آشناگر، غزل اسدزاده رج، طراح نور: حسن محمدی فرانی، طراح لباس و منشی صحنه: ارغوان مروتی، دستیار اول و برنامه‌ریز: پیام رضوانی، گروه کارگردانی: جلیل محمودی، یوسف محمودی، تبلیغات: ایران تئاتر رسانه مستقل هنر، مشاور امور رسان: بابک احمدی.
در خلاصه داستان «اسطرلاب» آمده است: بزرگ خاندان در سن ۱۰۰ سالگی، پس از سکته سوم و قطع امید پزشکان به خانه می‌آید. ورثه در ساعات احتضار او دورش گرد آمده‌اند و منتظر هستند اما برخلاف پیش‌بینی پزشکان وضعیت رو به بهبودی می‌رود و این وضعیت به مزاج برخی ورثه خوش نمی‌آید و …
تخفیف دانشجویی برای سه روز ابتدایی نمایش درنظر گرفته شده و دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی می‌‎توانند از این امکان بهره‌مند شوند.
نمایش «اسطرلاب» عناوینی چون کاندیدای بهترین «نمایشنامه» بخش مسابقه صحنه بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران و پرمخاطب‌ترین اجرای سالن کوچک مرکز تئاتر مولوی را در کارنامه دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *