با مصوبه جلسه فوق‌العاده بررسی آسیب‌های کرونا سازمان سینمایی، دوفیلم «درخت گردو» و «دینامیت» که قرار بود از این هفته روانه پرده سینما شوند، با شرایط تازه برای تن دادن به اکران مواجه شده‌اند.
به گزارش مهر، در حالی که شورای صنفی نمایش در ابتدای هفته جاری از اکران فیلم سینمایی «دینامیت» ساخته مسعود اطیابی و «درخت گردو» ساخته محمدحسین مهدویان از پایان همین هفته خبر داده بود، اکران این ۲ فیلم اما امروز آغاز نشد و بنابر مصوبه جدید سازمان سینمایی در زمینه حمایت از فیلم‌ها، به نظر می‌رسد اکران این دو فیلم به طور کلی منتفی شده است.
پیش از این سازندگان این دو فیلم با شرط تضمین مالی به مبلغ حداقل ۲.۵ میلیارد تومان راضی به اکران فیلم‌های خود شده بودند که این مبلغ در جلسه امروز ستاد کرونای سازمان سینمایی به یک میلیارد تومان کاهش یافت و در صورت عبور مجموع فروش آن‌ها از ۵ میلیارد تومان می‌توانند از حمایت ۲.۵ میلیاردی سازمان سینمایی بهره‌مند شوند.
امروز ۹ تیرماه جلسه‌ای برای تعیین تکلیف فیلم‌های متقاضی برای اکران تشکیل شد که در این جلسه سازمان سینمایی با تضمین ۲.۵ میلیاردی برای هیچ فیلمی موافقت نکرده و به نظر می‌رسد، اکران آثار در صورت پافشاری صاحبان اثر به دریافت تضمین در سینماها منتفی خواهد بود.
بنابر خبر ارسالی از سوی روابط عمومی سازمان سینمایی، در این جلسه بسته پیشنهادی اخیر شورای صنفی نمایش در خصوص حمایت از اکران فیلم‌های جدید مطرح شد و بعد از بحث و بررسی مقرر گردید به صاحبان فیلم‌های با قابلیت جذب مخاطب که از این پس اکران می‌شوند پس ازآنکه فروش آنها از مبلغ ۲ میلیارد تومان عبور کرد، ۱ میلیارد تومان به عنوان کمک پرداخت شود و پس از فروش ۵ میلیارد تومان، کمک یک و نیم میلیاردی (مجموعاً دو و نیم میلیارد تومان) پرداخت شود.
متقاضیان اکران با شرایط اعلام شده می‌توانند تقاضای خود را به دبیرخانه شورای صنفی نمایش ارائه دهند.
در این جلسه که به ریاست حسین انتظامی برگزار شد، سعید رجبی فروتن، رمضانعلی حیدری خلیلی، محمد رحمتی، سیدحسین سیدزاده، سیدغلامرضا موسوی، محمدقاصد اشرفی، مرتضی شایسته و محمدرضا فرجی حضور داشتند.

عوامل دو فیلم سینمایی «درخت گردو» و «دینامیت» هنوز واکنشی نسبت به تصمیم تازه سازمان سینمایی نشان نداده‌اند، اما با توجه به پیش‌شرط‌هایی که پیش از این از سوی این دو فیلم مطرح شده بود، به نظر می‌رسد باید انتظار برای اکران فیلم‌های تازه در سینماها را به آینده موکول کرد!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *