آکادمی اسکار ۳۹۵ چهره جدید سینمایی را برای عضویت انتخاب و دعوت کرده است.
به گزارش مهر به نقل از ورایتی، آکادمی اسکار امسال ۳۹۵ عضو جدید می‌پذیرد که حدود نصف شمار افرادی است که سال پیش به عضویت در این مجموعه دعوت شده بودند.
از میان افراد امسال ۴۶ درصد را زنان تشکیل می‌دهند و ۳۹ درصد از اعضا نیز از جوامع نژادی و قومیتی متفاوت هستند. از این میان ۵۳ درصد را چهره‌های بین‌المللی تشکیل داده‌اند که از ۴۹ کشور مختلف وارد آکادمی می‌شوند.
از ۳۹۵ عضو جدید امسال ۸۹ تن را افرادی تشکیل داده‌اند که پیشتر نامزدی اسکار را کسب کرده‌اند و ۲۵ نفرشان موفق به دریافت اسکار شده‌بودند.
فلورین زلر کارگردان و نویسنده فیلم «پدر»، کوتر بن هنیه کارگردان و نویسنده «مردی که پوستش را فروخت»، لی آیزاک چانگ کارگردان و نویسنده «میناری»، لسلی تودوم بازیگر فیلم «شبی در میامی»، امرالد فنل کارگردان و نویسنده «زن جوان امیدبخش»، شاکا کینگ کارگردان و نویسنده «یهودا و مسیح سیاه» و الکساندر نوانئو کارگردان و مستندساز «جمعی» شماری از چهره‌های مطرح سال پیش هستند که فیلم‌هایشان موفقیت‌های زیادی کسب کرد و امسال وارد این جمع شده‌اند.
باب چاپاک مدیرعامل کمپانی والت‌دیزنی، استیو یئون، یو-ری-هان و یو-چونگ یئون بازیگران فیلم «میناری»، ماریا باکالووا بازیگر «بورات ۲»، هیو بونویل بازیگر «دانتون ابی»، ونسا کربی بازیگر «ماموریت غیرممکن»، رابرت پتینسون بازیگر «تنت»، پل راسی بازیگر «آوای متال» و جورج سی.وولف سازنده «بلک باتم مارینی» از دیگر چهره‌های مشهور حاضر در لیست امسال هستند.
امسال ۳۲ بازیگر، ۱۰ مدیر بازیگران، ۱۱ فیلمبردار، ۱۲ طراح لباس، ۲۳ کارگردان و ۳۳ مستندساز از جمله چهره‌هایی هستند که وارد آکادمی اسکار می‌شوند. ۲۶ مدیر اجرایی نیز دعوت شده‌اند که در میان آنها نام نگین یزدی تهیه‌کننده ایرانی تبار مشاهده می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *