16:54

فیلم سینمایی «۱۹» به کارگردانی منیژه حکمت، در بخش‌های اصلی رقابتی جشنواره‌های «مذهب امروز» و «باتومی» حضور پیدا می‌کند.
به گزارش روابط عمومی پروژه، فیلم «۱۹» به کارگردانی منیژه حکمت و تهیه کنندگی منیژه حکمت و مهشید آهنگرانی فراهانی در ماه پیشِ رو در بخش مسابقه ۲ جشنواره «مذهب امروز» و «باتومی» حضور دارد.
بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم «مذهب امروز» ۲۳ تا ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ در ایتالیا به عنوان تنها فیلم بلند روایی ایرانی و در شانزدهمین جشنواره فیلم‌های هنری «باتومی» در تاریخ ۲۸ شهریور تا ۳ مهر ۱۴۰۱ در گرجستان برگزار می شود.
این فیلم سینمایی که از سوی شرکت پخش بین‌المللی موسسه ایریماژ عرضه جهانی می‌شود، پیش از این در بخش مسابقه اصلی جشنواره کلکته، بخش رسمی جشنواره کرالا و برنامه بزرگداشت سینمای ایران در دانشگاه یو سی ال ای به روی پرده رفته بود.
فیلم «۱۹» محملی است برای منیژه حکمت، کارگردان که در دوران همه‌گیری کرونا، سفری شخصی را در هزارتوهای زندگی و مرگ، عشق و جنگ، و خلاقیت و دنباله روی آغاز کند و با تقطیع تصاویر موبایل بازیگران، سکانس‌های فیلمبرداری شده با گروهی کوچک در یک آپارتمان و فیلم‌های آرشیوی و شخصی، زبانی نو را برای سینمای دوران قرنطینه پیشنهاد کند.
«۱۹» به عنوان محصول مشترک ایران و آلمان، در نخستین نمایش جهانی، در بخش مسابقه اصلی جشنواره بین‌المللی فیلم کلکته حضور داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *