15:26

رئیس مجموعه تئاتر شهر درباره وضعیت استقبال مخاطبان از اجراهای این مجموعه بعد از پایان تعطیلی‌های متعدد کرونایی تأکید کرد علاقه و عادت مخاطبان برای دیدن آثار تئاتر شهر تغییر نکرده است.
ابراهیم گله‌دارزاده رئیس مجموعه تئاتر شهر درباره وضعیت استقبال و حضور مخاطبان در سالن‌های این مجموعه و دیدن آثار نمایشی به صحنه رفته با توجه به تعطیلی‌های متعدد کرونایی طی حدود ۲ سال گذشته، به خبرنگار مهر گفت: این بیم و نگرانی مدام وجود داشت که با بازگشایی اخیر سالن‌های تئاتری و از سرگیری فعالیت‌های گروه‌های نمایشی، تماشاگران عادت دیدن تئاتر را از دست داده باشند و علاقه و عادت تماشای تئاتر در آن‌ها کمتر شده باشد.
وی تأکید کرد: خوشبختانه نگرانی ما بی دلیل بود و بازگشایی اخیر مجموعه تئاتر شهر و علیرغم استفاده از ظرفیت ۵۰ درصدی سالن‌ها، استقبال مخاطبان از تئاترهای این مجموعه قابل توجه است.
گله‌دارزاده با بیان اینکه در استقبال مخاطبان از اجراهای مجموعه تئاتر شهر ۲ نکته قابل توجه وجود دارد، توضیح داد: نکته اول این است که کلیه نمایش‌هایی که بعد از بازگشایی اخیر در مجموعه به صحنه رفته‌اند توسط مخاطبان دیده و از اجرای آن‌ها استقبال شده است. نکته دوم این است که طبق مشاهدات عینی ما سن مخاطبان پایین آمده که شاید یکی از دلایل این باشد که سنین بالاتر به خاطر کرونا کمتر ریسک حضور در جمع‌ها را می‌پذیرند اما باید در خصوص دلایل پایین آمدن سن مخاطبان بررسی‌های دقیقی را انجام دهیم.
رئیس مجموعه تئاتر شهر تصریح کرد: حضور مخاطبان جوان در سالن‌های مجموعه تئاتر شهر اتفاق بسیار خوبی است و ما باید برای این مخاطبان جوان و حضور مستمر آن‌ها در مجموعه برنامه‌ریزی کنیم.
وی درباره اینکه آیا حضور مخاطبان و مراجعه کنندگان به مجموعه تئاتر شهر با کارت واکسیناسیون وزارت بهداشت انجام می‌شود یا نه، یادآور شد: کلیه کارکنان مجموعه واکسیناسیون را انجام داده‌اند به غیر از عده معدودی که گواهی پزشکی در خصوص واکسن نزدن دارند. در خصوص مخاطبان هم منتظریم تا ابلاغ لازم صورت بگیرد تا برای حضور هنرمندان و مخاطبان تئاتری در مجموعه تئاتر شهر کارت واکسیناسیون مطالبه شود.
گله‌دارزاده ادامه داد: زیرساخت‌های لازم برای مطالبه کارت واکسیناسیون در ورودی‌های سالن‌های مجموعه تئاتر شهر وجود دارد ولی منتظریم که این اقدام بر اساس ابلاغ و به صورت یکپارچه انجام شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *