11:36

گلاب آدینه نمایش «پرده خانه » نوشته بهرام بیضایی را اواخر مهرماه روی صحنه برد.
به گزارش رسیده، گلاب آدینه پس از نمایش موفق و پرفروش “بانوی محبوب من” که سال گذشته در سالن اصلی تئاتر شهر به روی صحنه رفت؛ چند ماهی است که در حال تمرین نمایش “پرده خانه”یکی از بهترین متون بهرام بیضایی است.
گلاب آدینه قبل‌تر نمایش‌نامه‌های «سلطان مار» و «مرگ یزدگرد» از نوشته‌های بهرام بیضایی را به صحنه برده و این نمایش، سومین کارگردانی او از آثار بیضایی به شمار می‌آید.
در توضيح داستان این اثر نمایشی آمده است: «ماجراهاى این نمایشنامه‌ى قصه‌گو در بازيخانه‌ی حرمسرای سلطانی پریشان حال می‌گذرد. با ورود عروسي نوسال روزگار زنان بازيخانه ديگرگون مى شود…»
گلاب آدینه که از دهه‌ی ۵۰ فعالیت تئاتری خود را با گروه تئاتر «پیاده» به سرپرستی داریوش فرهنگ و مهدی هاشمی آغاز کرده، در کارنامه تئاتری خود همکاری با پيشكسوتانى همچون علی رفیعی، مهدى هاشمى، داريوش فرهنگ، هوشنگ حسامی، سوسن تسلیمی، محسن حسینی و هادی مرزبان را دارد. او در سال‌های اخیر با تعدادی از هنرمندان نسل جوان‌تر تئاتر همچون جلال تهرانی، افشین هاشمی، محمد حاتمی، شهاب حسین‌پور و … نیز همکاری داشته است.
گلاب آدینه، تمرین نمایش «پرده خانه» را با گروه تئاتر “مروارید” که خودش موسس آن است، از خردادماه ١٤٠١ آغاز کرده است. این نمایش با حضور بیش از ۵۰ هنرمند تئاتر و موسیقی به زودی روی صحنه خواهد رفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.