مدير عامل صندوق اعتباری هنر در نشست با مديرعامل و مديران سازمان تأمين اجتماعی با تقدير از خدمات اين سازمان به جامعه فرهنگ، هنر و رسانه کشور، تاکيد کرد: مصمم هستيم با همکاری دو‌جانبه با سازمان تأمين اجتماعی همه تلاش خود را در جهت گسترش خدمات بيمه‌ای به کار بسته تا بتوانيم امنيت شغلی را براي تداوم فعاليت حرفه‌ای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه فراهم آوريم.
به گزارش رسیده، سیدمجید پوراحمدی در نشست با موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، با تشریح فعالیت ها و نوع ارایه خدمات این صندوق به اعضا خاطرنشان کرد: خدمت، حمایت، ارائه تسهیلات، کمک، مساعدت و رفع دغدغه و مشکلات هنرمندان عضو این صندوق را از وظایف ذاتی این مجموعه برشمرد که با جدیت از گذشته آغاز شده و باعزمی راسخ در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی ادامه خواهد داشت.
رئیس هیئت مدیر صندوق اعتباری هنری در ادامه به بهره مندی بیش از ۵۰ هزار نفر از هنرمندان، نویسندگان، اصحاب رسانه و فعالان قرآنی کشور از خدمات بیمه تأمین اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت : تحت پوشش قرار گرفتن اعضا و استفاده از بیمه تأمین اجتماعی از مهمترین خدمات صندوق اعتباری هنر به جامعه فرهنگ و هنر کشور محسوب می شود که می تواند به عنوان نقطه اتکا و قوتی برای ادامه فعالیت آنها بخصوص در شرایط سخت باشد.
قدردانی از تامین اجتماعی/تاکید بر رضایتمندی هنرمندان
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دربخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از همکاری سازمان تأمین اجتماعی با صندوق اعتباری هنر، تصریح کرد: بدون تردید همراهی مجموعه سازمان تامین اجتماعی نقش بی بدیلی در میزان رضایتمندی جامعه فرهنگ و هنر داشته که همواره قدردان این همراهی و همکاری همیشگی هستیم.
رشد ۵۷ درصدی سهم پرداختی صندوق به بیمه شدگان
پوراحمدی در ادامه، حمایت ویژه از اعضای تحت پوشش صندوق اعتباری هنر را از وظایف مهم این صندوق عنوان کرد وافزود: در سال ۱۴۰۱ سهم پرداختی صندوق برای هر بیمه شده با رشد ۵۷ درصدی از مبلغ ۲۷۰ هزارتومان به ۴۲۵ هزارتومان افزایش یافت و رقم قابل توجهی از بودجه دریافتی صندوق به یارانه بیمه تأمین اجتماعی اعضا اختصاص یافت.
تاکید ویژه وزیر فرهنگ بر گسترش خدمات صندوق هنر
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تاکید کرد: با عنایت و توجه ویژه دکتر محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خدمات صندوق هنر علی‌رغم محدودیت های مالی و بودجه ای ، توسعه و گسترش خواهد یافت.
در ادامه این نشست مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی نیز ضمن خیرمقدم به مدیرعامل و‌هئیت همراه وی، هنرمندان، نویسندگان و خبرنگاران را قشر فرهیخته و فعال جامعه عنوان کرد و‌گفت: با همکاری صندوق اعتباری هنر خدمات سازمان تأمین‌اجتماعی به این افراد بصورت مستمر انجام خواهد گرفت.
میرهاشم موسوی با قدردانی از مدیرعامل و‌مجموعه صندوق اعتباری هنر برای تحت پوشش قرار دادن اهالی فرهنگ،هنر و رسانه، خدمت‌رسانی به این عزیزان با معرفی صندوق هنر همچنان ادامه خواهد داشت.
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: خوشبختانه در خصوص بیمه هنرمندان، خبرنگاران و نویسندگان و فعالان قرآنی بین این سازمان و صندوق اعتباری هنر وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری خوبی برقرار بوده و همچنان ادامه خواهد داشت.
موسوی خاطرنشان کرد: امروز با عنایت به توجه ویژه دولت مردمی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حمایت و ارائه خدمات به هنرمندان، روند افزایشی آمار هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی طی ماه‌های اخیر را شاهد هستیم که نوید بخش پشتیبانی و حمایت این دومجموعه را نشان می دهد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از آمادگی این سازمان در جهت بهره مندی افراد معرفی شده از سوی صندوق اعتباری هنر خبر داد و‌گفت: ما نیز به نوبه خود تلاش خواهیم کرد تا هنرمندان بدون دغدغه به فعالیت حرفه ای خود ادامه دهند.
بیمه پروژه های فرهنگی و هنری، امکان افزودن یکی دیگر از نرخ های بیمه پردازی به نرخ‌های انتخابی سهم بیمه شده شامل ۱۲، ۱۴ و ۱۸ با رعایت ضوابط و مقررات بیمه مشاغل آزاد و بهبود شرایط بازنشستگی بیمه شدگان صندوق در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *