گالری والی میزبان نمایشگاه آثار هنرمند سنندجی


14:25

«جزاز کل»عنوان چهارمین نمایشگاه انفرادی «کاویان هازلی» است که از پنجم تا شانزدهم آذرماه در گالری والی میزبان علاقه مندان است.
به گزارش رسیده، «کاویان هازلی» گفت: طراحی یک اصل اساسی در هنرهاست، و برای من یکی از بی‌واسطه‌ترین راه‌ها برای بیان فکر و اندیشه‌ام است و به کمک طراحی به راحتی و سرعت می‌توانم آن چه را که در ذهن دارم بیان کنم. و این بازآفرینی تصاویر حال، چه عینی باشند چه ذهنی برای من علاوه بر لذت بخش بودن راهی است برای یافتن فردیت هم در درون خود هم در آثارم.
هازلی ادامه داد: من زمان زیادی را روزانه صرف طراحی با مدیا‌های مختلف می‌کنم و تمایزی میان نقاشی و طراحی قائل نیستم و شیوه کارم به این شکل است که به طور همزمان چندین ایده و شیوه را با هم پیش می برم و تا آنجا که بتوانم برای خود مرزی تعریف نمی‌کنم. در خیلی از این آثار از داشتن پیش طرح پرهیز شده است و فضاها،نقش مایه ها و مضامین به صورت فی البداهه به وجود آمده‌اند که نشانگر دلهره ها و امیدها و تجربه‌های دیدن و نگاه کردن به فضای پیرامونم است.
او افزود: من در این نمایشگاه 18 طراحی را که منتخبی است از میان انبوه طراحی‌هایی که در طی سه سال گذشته انتخاب کرده‌ام این آثار که بر روی مقوا با راپید اجرا شده است را به همراه سه دفتر طراحی به نمایش گذاشته‌ام. علاوه بر این موارد به همراه دوست هنرمندم جناب نیما تفرشی یک موسیقی را نیز طراحی کرده‌ایم که راوی داستان‌های آثار به نمایش در آمده باشد. ابعاد طراحی‌هایی که بر روی دیوار رفته‌اند متنوع هستند ، علاوه بر چند اثر که حال و هوای ذهنی و روایی دارند د راین مجموعه مناظری از مناطق روستایی مختلف ایران که به آنها سفر کرده‌ام به ویژه مناطق کردنشین وجود دارند.
هازلی درباره سه دفتر طراحی که در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار گرفته، گفت: در این دفاتر، مجموعه ای از طراحی پرتره‌ی شخصیت های مختلف به نمایش گذاشته شده است. شیوه خلق این پرتره ها به این شکل بوده است که برای هر یک از این دوستان خبری از اتفاقات روز ارسال شده و آن‌ها نیز پس از خواندن متن آن خبر عکسی سلفی از خودشان گرفته و برای من ارسال کردند. من براساس این عکس‌ها و واکنش‌ها به واسطه طراحی به مطالعه چهره و نگاهشان پرداخته‌ام‌.

هازلی درباره عنوان نمایشگاه اش «جزاز کل» که از نام کتابی با همین عنوان انتخاب شده، گفت: کتاب «جز از کل» هیچ تاثیری از لحاظ محتوا روی طراحی‌های این مجموعه نداشته، اما عنوان نمایشگاه را بر حسب تصادف از میان کتاب‌هایی که در کتابخانه‌ام داشته‌ام، انتخاب کرده‌ام. البته از لحاظ معنایی بدون ارتباط با آثارم نیست چون در آنها هم جزئیات بسیار مورد اهمیت بوده‌اند و همین جزئیات بود که کل را ساخت.
هازلی افزود: من از زمانی که به یاد دارم بخش عمده وقتم به طراحی و نقاشی کردن گذشته و در پنج سالگی‌ام به طور اتفاقی یکی از آثارم توسط کانون پرورش فکری کودکان در مسابقه بین‌المللی نقاشی کودکان توکیو ژاپن شرکت داده شد و در آن رویداد مقام نخست را کسب کردم.
او افزود: پس از کسب این مقام ، مسیر زندگی‌ام تغییر کرد و خانواده‌ام مرا برای ادامه دادن راه در این مسیر بسیار حمایت کرده‌اند.
کاویان هازلی نقاش، طراح و مجسمه ساز متولد 1365 سنندج است. او فارغ‌التحصیل هنرستان گرافیک و دانش‌آموخته‌ کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌ نقاشی است. کاویان هازلی عضو پیوسته انجمن هنرمندان نقاش ایران است.
نمایشگاه «جز از کل‌» تا 16 آذرماه ماه در گالری والی میزبان علاقمندان خواهد بود.
گالری والی در میدان ونک،خیابان خدامی، پلاک 72 واقع شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *