مقابله از نوع چینی

14:12

فیلم‌هایی که کیانو ریوز در آن‌ها نقش‌آفرینی کرده‌اند از پلتفرم‌های سرویس آنلاین چین حذف شده‌اند.
به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، پس از حمایت کیانو ریوز از تبت، فیلم‌های وی دیگر در سرویس‌های آنلاین چین در دسترس عموم قرار ندارند.
اوایل امسال و در ماه ژانویه کیانو ریوز به عنوان یکی از مجریان سی‌و پنجمین کنسرت سالانه «تبت هاوس بنفیت» معرفی شد و با برگزاری این کنسرت که به صورت مجازی اوایل ماه مارس (نیمه اسفند) برگزار شد، دیده شد.
از همان زمان که ریوز به عنوان یکی از حاضران در این کنسرت معرفی شد شماری از چینی‌ها در اعتراض به این عمل وی در شبکه‌های اجتماعی به تقبیح وی پرداختند زیرا چین با ادعای استقلال تبت مخالفت می‌کند و مدت‌هاست هنرمندانی که حمایت خود را از تبت یا دالایی لاما به هر نحوی اعلام کنند مورد انتقاد واقع می‌شوند. حمایت ریوز درست زمانی مطرح شد که فیلم «رستاخیزهای ماتریکس» در چین اکران می‌شد و همین موجب تحریم فیلم و فروش ضعیف آن شد.
اما کار به همین جا ختم نشد و حداقل ۱۹ فیلم ریوز تاکنون از سرویس‌های آنلاین چین حذف شده‌اند. این فهرست شامل صداپیشگی وی در «داستان اسباب بازی ۳» هم شده است. سرویس‌های آنلاین مشهور چین شامل یوکو و میگو ویدیو ابتدا اقدام به این کار کردند و پلتفرم‌های دیگری مانند بیلی بیلی و ژیگوآ نیز از آنها تبعیت کرده‌اند.
سه گانه «ماتریکس»، «سرعت»، «ماجرجویی بیل و تد» و «خانه دریاچه» از جمله فیلم‌های ریوز هستند که دیگر چینی‌ها نمی‌توانند آنها را در سرویس‌های استریم تماشا کنند.
ریچارد گِر از جمله بازیگران هالیوودی است که به دلیل موضع قاطع خود در حمایت از تبت و روابط نزدیک با دالایی لاما با مشکلات سینمایی زیادی روبه‌رو شد و سلنا گومز نیز به دلیل عکس گرفتن با دالایی لاما، در چین تحریم شد. برد پیت نیز تا مدت‌ها اجازه ورود به چین را به دلیل بازی در فیلم «هفت سال در تبت» نداشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *