17:04

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از اضافه شدن واکسن کوو برکت به سبد واکسیناسیون ایران از هفته آینده خبر داد.
به گزارش ایرنا& سیما سادات لاری روز سه‌شنبه در سفر به اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: مجوز واکسن کوو برکت ایران روز گذشته به طور رسمی صادر شد که امیدواریم واکسیناسیون گروه‌های هدف با سرعت بیشتری انجام شود.
وی افزود: با تاکید رییس جمهوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، انجام واکسیناسیون با سرعت خوبی در کشور در حال انجام بود که به دلیل تاخیر در دریافت محموله جدید واکسن، قدری در کار وقفه ایجاد شد که این موضوع در حال برطرف شدن است.
معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت: عملکرد دانشگاه علوم پزشکی اهواز در اجرای واکسیناسیون بسیار خوب و قابل تقدیر است و در صورتی که از سند ملی عقب تر باشند، کمبود استان خوزستان در محموله‌های جدید واکسن جبران می‌شود.
وی افزود: یک سال و نیم پیش در سفری که به اهواز داشتیم، تفاهم نامه‌ای در زمینه فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی و رفاهی منعقد شد و امروز شاهد افتتاح مکان‌های ورزشی خوبی در دانشگاه علوم پزشکی اهواز هستیم.
لاری با بیان اینکه صدور مجوز باشگاه فرهنگی ورزشی، یک اقتخار بزرگ برای دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز است ادامه داد: فعالیت ۲۵ انجمن ورزشی در این دانشگاه، یک حرکت بسیار خوب است.
وی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در انتخابات پیشرو گفت: تمهیدات لازم در زمینه انتخابات برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی وضع شده و ناظران بهداشتی حوزه‌های انتخاباتی مشخص شده‌اند؛ همچنین تعداد صندوق‌های رای بیشتر شده تا از اجتماع در یک شعبه خودداری شود.
معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: از مردم و نامزدهای انتخاباتی درخواست می‌کنیم در کنار شور انتخاباتی موجود، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و یادشان باشد هنوز کرونا از بین نرفته است.
وی با بیان اینکه توجه ویژه‌ای به دستیاران و رزیدنت‌ها داریم زیرا در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند افزود: هزینه‌ای برای بهسازی پاویون‌های رزیدنت‌های خوزستان (محل استراحت دستیاران) در نظر گرفته می شود و تلاش می‌کنیم پروژه‌های ورزشی در دست احداث با سرعت بیشتری انجام شود.
هم اکنون ۱۸ شهرستان خوزستان در وضعیت نارنجی و ۹ شهرستان زرد کرونایی هستند. تاکنون بیش از ۲۰۹ هزار نفر در خوزستان زیرپوشش واکسیناسیون کرونا قرار گرفته‌اند.
۹ پروژه فرهنگی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، روز سه‌شنبه با حضور معاون فرهنگی، دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *