پیمان جبلی:

9:37

رئیس صداوسیما در آستانه گرامیداشت روز دانش‌آموز با یادی از دانش‌آموزان شهید حرم مطهر شاهچراغ(ع) وظیفه رسانه ملی در پرداختن به دغدغه‌های قشر کودک و نوجوان را سنگین دانست.
به گزارش ایسنا، پخش آزمایشی اچ دی شبکه امید سیما امروز پنجشنبه، ۱۲ آبان ماه با حضور پیمان جبلی رئیس صداوسیما، محسن برمهانی معاون سیما، علیرضا شریفی سرپرست معاونت توسعه و فناوری رسانه و صادق باطنی مدیر شبکه امید و دیگر مدیران سازمان صداوسیما آغاز شد.
پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما در مراسم رونمایی از پخش آزمایشی HD شبکه امید گفت: پرمخاطب‌ترین شبکه‌های صداوسیما با توجه به مخاطب هدف، شبکه‌های پویا و امید هستند و کودکان و نوجوانان از وفادارترین مخاطبان برای رسانه ملی، محسوب می‌شوند که این وظیفه رسانه را در افزایش کیفیت محتوا و پخش در این دو شبکه به ویژه شبکه امید، حساس‌تر می‌کند.
او با تاکید بر اهمیت بها دادن به کودکان و نوجوانان که نسل آینده ساز کشور هستند بیان کرد: آینده کشور در دست این عزیزان است و این قشر همچون پلی بین نسل فعلی و نسل آینده هستند،‌ پس ما به عنوان رسانه مسئولیت بسیار سنگینی در پرداختن به موضوع‌ها و دغدغه‌های این عزیزان داریم.
جبلی ادامه داد: امروز در روز خجسته ولادت امام حسن عسکری(ع) و در آستانه گرامیداشت روز دانش‌آموز و در هفتمین روز شهادت شهدای حرم مطهر شاهچراغ (ع) به ویژه نوجوانان عزیزی که مظلومانه در این حادثه تلخ به ‌شهادت رسیدند شاهد این خدمت رسانه ملی هستیم.
رئیس صداوسیما تصریح کرد: رسانه ملی باید برای ارتقای کیفیت محتوای تولید شبکه‌های امید و پویا تلاش مضاعفی داشته باشد که خوشبختانه تاکنون اقدامات بسیار خوبی در دوره جدید و همچنین با استفاده و بهره‌مندی از تجارب دوره‌های قبل در تولید محتوای فاخر برای این شبکه‌ها صورت گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: به لطف خدا در مقوله ارتقای کیفیت، تولید محتوای جدید، شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های تولید محتوا توسط نوجوانان حرکت رو به جلویی را در رسانه ملی شاهد هستیم. در دوره تحولی جدید، صداوسیما به عنوان یک قرارگاه فرهنگی و شتاب دهنده عمل خواهد کرد که این مهم در شبکه امید در حال انجام است.
جبلی سپس ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک بقیه شبکه‌های باقی مانده سیما با کیفیت پخش HD برای مخاطبان آماده سازی شود.
محسن برمهانی، معاون سیما هم طی سخنانی گفت: پخش اچ دی مستلزم تمهید فنی لازم در طول فرآیند تولید تا پخش آثار است که این مهم بعد از ماه‌ها تلاش همکارانم در معاونت توسعه و فناوری رسانه و شبکه امید در این روز و مناسبت خجسته محقق شد.
معاون سیما مخاطب نوجوان را گروهی از مخاطبان ارزشمند سیما برشمرد و افزود: در رقابت رسانه‌ای امروز باید مطابق با استانداردهای دنیا حرکت کنیم و کیفیت پخش و محتوا را توامان ارتقاء دهیم و این حق مخاطب است.
وی خاطرنشان کرد: از مجموع شبکه‌ها و کانال‌های سیما پنج شبکه اچ دی نبود که با اقدام امروز یعنی پخش آزمایشی شبکه امید تنها چهار شبکه باقی می‌ماند که ان‌شاءالله در آینده نزدیک با کیفیت اچ دی تقدیم مخاطبان خواهد شد.
محمدصادق باطنی، مدیر شبکه امید نیز در این مراسم گفت: شبکه امید بنا دارد مسیر تحولی خود را در دوره جدید با شیب تندتر و سرعت بیشتری طی کند و گام‌های موثری در این راستا برنامه‌ریزی شده که HD شدن شبکه امید یکی از این اقدامات است که امروز آزمایشی انجام شد و در ایام پیش رو برنامه‌های متنوع میدانی و تلویزیونی خواهیم داشت.
وی افزود: از امروز جشن «ایران آینده» با همکاری سازمان فرهنگی – هنری شهرداری تهران و شبکه امید در باغ کتاب تهران آغاز به کار می‌کند که تا ۲۰ آبان ادامه دارد و برنامه‌های متنوعی برای نوجوانان در نظر گرفته شده است.
مدیر شبکه امید تصریح کرد: یکسری برنامه‌های شبکه امید که قرار است پاسخگوی نیازهای واقعی نوجوانان باشد و از سوی دیگر به صورت تعاملی نوجونان را در تولیدات شبکه مشارکت بدهند، در حال تولید است که به زودی روانه آنتن می‌شود. همچنین هفته آینده رویداد نوجوان برگزیده سال را داریم که قرار است از نوجوانان عزیزی که در یکسال گذشته فعالیت‌های شاخص و ارزشمندی داشته اند در مراسمی تقدیر شود.
به گفته مدیر شبکه امید هفته آینده «جشنواره فیلم دانش آموزی مدرسه» را خواهیم داشت که از ۱۸ آبان شروع می‌شود و تا ۲۶ آبان ادامه دارد. تاکنون ۵۲۰۰ اثر دانش‌آموزی به جشنواره رسیده که در حال داوری است. همچنین برنامه «تربیون آینده» که قرار است در مدارس و بین دانش آموزان برود و نیز فصل جدید برنامه‌های «بازی ویزیون»، مسابقه «راز جزیره»، برنامه مشاوره تحصیلی «برو پی کارت» و مجموعه متعددی از برنامه‌های سرگرم کننده و آموزشی که مطابق نیاز نوجوانان است تدبیر شده که در آنتن پاییز و زمستان شبکه دیده خواهند شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.