10:54

بانی‌فیلم: پس از اعلام دبیر جشنواره مبنی بر حذف سیمرغ مردمی به دلیل وجود تردیدهایی در مورد صحت رای‌گیری، امروز تهیه‌کننده «ملاقات خصوصی» فیلم اول انتخاب مردمی، در نامه‌ای به نقاش‌زاده درخواست کرد فیلمش را از گردونه رقابت‌ها خارج کند.
زمزمه‌های وجود شائبه‌هایی در نحوه آرای مردمی از دومین روز جشنواره آغاز شد و با اعتراض تهیه‌کننده فیلم «شادروان» به اوج خود رسید به شکلی که رییس سازمان سینمایی را ناچار ساخت در نامه‌ای به دبیر جشنواره، در این مورد شفاف‌سازی کند؛ این شفاف‌سازی‌ از دیدگاه نقاش‌زاده، حذف بخش سیمرغ مردمی بود!
حالا اما امیر بنان تهیه‌کننده «ملاقات خصوصی» اعتراض خود را علنی کرده و در روز آخر جشنواره چهلم، خواستار خارج شدن این فیلم از گردونه داوری‌ها شده است.
امیر بنان در گفتگویی به ایسنا اعلام کرده که حدود چهار ساعت قبل یعنی ساعت ۱۹، ۲۱ بهمن ماه به مسعود نقاش‌زاده دبیر چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر نامه نوشته و بعد از حذف سیمرغ مردمی از این رویداد، درخواست حذف این فیلم از داوری را ارائه کرده است.
او در متن نامه خود که نسخه‌ای از آن را هم برای ایسنا ارسال کرده، نوشته است:
«نظر به عدم توجه به آرای مردمی در جشنواره فجر و حذف آن و از طرفی با عنایت به اینکه به زعم این حقیر این تصمیم اثر وضعی در سینمای ایران دارد، ضمن سپاس از حضرتعالی و سایر همکاران‌تان بدین وسیله اعلام می‌دارم که فیلم ملاقات خصوصی به کارگردانی آقای امید شمس و تهیه‌کنندگی اینجانب را از داوری جشنواره خارج نمایید و در هیچ یک از رشته‌ها داوری نشود.
انشاالله که جوابی برای حق الناسی که ضایع شد داشته باشید. در پایان از همه مردم عزیز و تماشاگران فیلم ملاقات خصوصی صمیمانه تشکر می‌کنم و سپاسگزارم و امیدوارم به یاری حق تعالی در اکران عمومی بتوانیم میزبان خوبی باشیم.

عکس از آرشیو بانی‌فیلم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.