19:11

مسوولان برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز ۲۰۲۲ اعلام کردند این جشنواره در پی نگرانی از شیوع ویروس کرونا برگزار نخواهد شد.
به گزارش ایسنا و به نقل از ددلاین، مسوولان برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز آمریکا روز چهارشنبه اعلام کردند این رویداد که قرار بود از هفتم تا هفدهم ژانویه در شهر لس‌آنجلس برگزار شود به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا لغو می‌شود.
همچنین هفته گذشته خبر لغو مراسم اهدای جوایز جشنواره بین‌المللی فیلم پالم‌ اسپرینگز که برای ششم ژانویه برنامه‌ریزی شده بود اعلام شد. «نیکل کیدمن»، «کنت برانا» و «پنه‌لوپه کروز» از جمله چهره‌هایی بودند که قرار بود در مراسم اعطای جوایز جشنواره پالم‌ اسپرینگز مورد تقدیر قرار بگیرند.
علاوه بر جشنواره فیلم پالم اسپرینگز، تقویم رویدادهای سینمایی در پی شیوع سویه «اُمیکرون»‌ ویروس کرونا دستخوش تغییرات دیگری نیز شده است. همچنین با شیوع موج جدیدی از ویروس کرونا، بسیاری از نمایش‌های برادوی لغو و در بسیاری از کشورها سالن‌های سینما و تئاتر تعطیل شده‌اند.
حالا نگاه‌ها به سمت جشنواره‌های دیگری همچون جشنواره بین‌المللی فیلم برلین روانه شده است که مسوولان آن تا هفته گذشته از تلاش برای برگزاری این رویداد به صورت حضوری از ۱۰ تا ۲۰ فوریه خبر داده‌ بودند.
قرار بود ماه آینده در جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز ۱۲۹ فیلم به نمایش گذشته شود. فیلم سینمایی «قهرمان» به نویسندگی و کارگردانی اصغر فرهادی، مستند «رادیوگرافی یک خانواده» ساخته فیروزه خسروانی محصول مشترک ایران، سوئیس و نروژ و «قصیده گاو سفید» ساخته بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم نیز در بخش «سینمای جهان» از جمله آثاری بودند که قرار بود در سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز آمریکا به روی پرده بروند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.