11:34

یک پدربزرگ ۹۲ ساله اسکاتلندی با مجموعه شعری که به صورت شخصی منتشر کرده است، به فهرست پرفروش‌ترین شعرای وبسایت آمازون راه یافت.
به گزارش ایرنا از روزنامه گاردین، کتاب ۱۰۱ شعر (۱۰۱ Poems) به قلم گوردون مک‌کالک (Gordon McCulloch) پدربزرگ ۹۲ ساله اسکاتلندی هفته گذشته در کمال شگفتی در فهرست پرفروش‌ترین‌ شعرا از آثار آماندا گورمن شاعر معروف آمریکایی و روپی کائور شاعر پرآوازه هندی- کانادایی سبقت گرفت.
این کتاب که به طیف متنوعی از موضوعات از جمله عشق، روابط انسانی، دین، نیایش، معنای زندگی، مرگ و رابطه ما با خدا می‌پردازد، در تاریخ ۲۴ مارس (۴ فروردین ۱۴۰۰) به روش خودانتشاری چاپ شد و هفته گذشته به طرز غافلگیرکننده‌ای در صدر جدول پرفروش‌ترین‌های آمازون در انگلیس قرار گرفت و بیش از یک هزار امتیاز پنج ستاره‌ای کسب کرد. در لحظه تنظیم این خبر، این شعر در رتبه ششم پرفروش‎‌ترین اشعار انگلیس قرار دارد.
محبوبیت بی‌نظیر این مجموعه شعر که به قلم یک نویسنده نسبتا گمنام نوشته شده، از آن جا شروع شد که جسیکا کیچی، نوه مک کالک، ماه گذشته از دنبال کنندگان خود در توییتر خواست به این کتاب نگاهی بیندازند و در صورت امکان با نوشتن نقد دل پدربزرگش را شاد کنند. این توییت پربازدید شد و از کاربرانی از سراسر دنیا حدود ۳۰۰ هزار لایک گرفت.
پس از راهیابی فراتر از انتظار کتاب ۱۰۱ شعر به جدول پرفروش‌ترین‌های آمازون، کیچی در توییتی نوشت: آنچه به عنوان یک پروژه خانوادگی شروع شد تا همه اشعار پدربزرگم را یک جا جمع کنیم و نهایتا چند نقد از دوستان و آشنایان بگیریم، رویای فراتر از تصور او را محقق کرد. انتظار داشتیم فقط ۱۰۰ جلد از این کتاب فروش برود اما اشعار پدربزرگ حالا به همه جای جهان رسیده است. خوشحالم که توانستم لبخند به لبانش بیاورم چون این تنها چیزی بود که می‌خواستم.
ویلیام پسر این نویسنده خوش اقبال هم می‌گوید پدرش سالها بود که شعر می‌نوشت و اشعارش را به جاهای مختلف می‌فرستاد اما همیشه رد می‌شد. از همین رو دیگر پسر گوردون، به او کمک کرد شخصا کتاب اشعارش را منتشر کند.
به عقیده ویلیام دلیل استقبال خوانندگان از اشعار پدرش در اینجاست که صادقانه هستند و قلب مردم را لمس می‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *