واکنش به فیلم اعتراضی مهرجوئی: قبل از اقدام به تحصن پروانه نمایش لامینور تمدید شود

17:14

بانی‌فیلم: پس از انتشار فیلم اعتراض داریوش مهرجویی به اقدامات سازمان سینمایی، این ویدیو بازتاب‌های فراوانی در رسانه‌های فضای مجازی داشت.
اعلام حرکت اعتراضی داریوش مهرجویی در مشکلات به وجود آمده بر سر اکران «لامنیور» و تحصن در برابر وزارت ارشاد، هرچند برخی از رسانه‌های جناح تندرو را ناچار ساخت مطالبی را علیه این سینماگر بزرگ منتشر کنند، اما از سوی دیگر نوعی موجی از حمایت و همراهی از سوی رسانه‌های مستقل و برخی سینماگران در حمایت از داریوش مهرجویی را شاهد هستیم.
کانون کارگردانان در دومین بیانیه‌اش در پشتیبانی از سازنده «لامینور» از سازمان سینمایی خواستند پیش از تحصن داریوش مهرجویی پروانه نمایش فیلم این کارگردانا را صادر کنند. در بیانیه این تشکل سینمایی آمده است:
فیلم دو دقیقه ای سخنان آقای داریوش مهرجوئی تلخ ترین فیلم کوتاه تاریخ سینمای ایران است.
شرم باد که استاد بی‌بدیل و فخر سینمای ایران در هشتاد و دو سالگی چنین آشفته حال شدند.
زمانی که فیلم گاو استاد مهرجوئی پایه های موج‌ نوی سینمای ایران را بنیان نهاد و سال‌ها بعد همین فیلم از نجات دهنده های حیات سینمای بعد از انقلاب شد، سانسورچیان تندرو و تازه به میز رسیده کجا بودند؟ آیا آنها می‌دانند هویت و اعتبار این‌ سینما از بزرگانی چون داریوش مهرجویی و این نسل تکرارنشدنی است.
اگر با دیدن این فیلم دو دقیقه ای همه مدیران فرهنگی استعفاء دهند یا هر هفت فیلم‌ اکران نوروزی انصراف دهند، اصلا نباید تعجب کرد.
استاد مهرجوئی در دو دقیقه بغض فرو خورده سینمای ایران را شکست و یک تنه صدای تمامی جامعه سینمای ایران شد، سینمائی که دهه هاست زیر فشار سانسور و توقیف و حالا بازبینی مجدد و بی اعتبار ساختن پروانه های صادر شده توسط مخالفین تندرو سینما، در حال از بین رفتن است.
کانون کارگردانان سینمای ایران از آقای خزاعی ریاست محترم سازمان سینمائی که پیگیر حل این مشکل است، می‌خواهد قبل از اقدام استاد مهرجوئی به تحصن در وزارت ارشاد، پروانه نمایش فیلم سینمائی لامینور را تمدید کرده و بدعتِ بازبینی مجدد دیگر فیلم‌های سینمائی دارای پروانه نمایش را نیز پایان دهند.
کانون کارگردانان سینمای ایران تمام قد در کنار استاد مهرجوئی و همه سینماگران خسته از سانسور و توقیف ایستاده است.
شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *