امیرحسین همتی کارگردان فیلم سینمایی «ستون ۱۴» ضمن اشاره به خشونت بالای اولین فیلم خود، تأکید کرد این فیلم با محدودیت سنی به اکران عمومی خواهد رسید.
امیرحسین همتی کارگردان فیلم سینمایی «ستون ۱۴» به تهیه‌کنندگی علیرضا قاسم‌خان که یک سال از صدور پروانه نمایش آن از سوی سازمان سینمایی می‌گذرد در گفت‌وگو با مهر درباره برنامه‌ریزی برای اکران این فیلم گفت: طبیعی است که ما هم علاقه‌مند به اکران فیلم خود هستیم. همین روزها هم در حال مذاکره برای اکران عمومی فیلم با پخش‌کننده هستیم. منتظریم تا شرایط مناسب را برای عرضه فیلم پیدا کنیم و امید داریم بتوانیم فیلم را تیرماه همین امسال روانه پرده سینماها کنیم.
این کارگردان درباره بهبود پیدا کردن فرآیند فروش فیلم‌های در حال اکران، گفت: این درست است که شرایط فروش فیلم‌ها در گیشه بهتر از گذشته شده است اما با توجه به هزینه‌هایی که تولید یک فیلم دارد، فروش هیچ‌کدام از فیلم‌های در حال اکران را نمی‌توان یک فروش خوب توصیف کرد. به جز فیلم «فسیل» که بالاخره باعث رونق سینماها شده است، باقی فیلم‌ها شرایط چندان مطلوبی نداشته‌اند.
همتی ادامه داد: امید داریم این جریان اقبال مجدد مردم به سینماها ادامه پیدا کند. بچه‌های سینما از دل همین مردم هستند و امیدواریم بتوانند فضای کاری مناسبی داشته باشند و زندگی خود را به‌خوبی بگذرانند. امیدواریم چرخه تولید سینما متوقف نشود و ما هم در این چرخه بتوانیم به‌عنوان عضوی از خانواده سینما، حضور موفقی در چرخه اکران هم داشته باشیم.
کارگردان «ستون ۱۴» درباره ظرفیت فیلم خود برای جذب مخاطب در بازه اکران عمومی هم گفت: این فیلم اولین فیلم سینمایی من است و باید این واقعیت را پذیرفت که در چرخه فروش سینماها همواره فیلم‌های کمدی عملکرد بهتری داشته‌اند. همین امروز هم فیلم‌های کمدی فروش بهتری دارند اما فیلم من کمدی نیست. «ستون ۱۴» یک فیلم اجتماعی است که برای آن رده سنی بالای ۱۵ سال هم در نظر گرفته شده است. در بخش‌های پایانی خشونت فیلم بالا می‌رود و به همین دلیل محدودیت سنی برای آن در نظر گرفته شده است.
وی افزود: بخش‌هایی از این فیلم فضای خشنی دارد و از این منظر این فیلم را می‌توان متفاوت از دیگر فیلم‌های سینمای ایران بدانیم. در عین حال با توجه به موضوعی که فیلم دارد و بازی‌های خوبی که گروه بازیگران ارائه کرده‌اند، امید داریم مردم آن را دوست داشته باشند و تماشای آن را به یکدیگر توصیه کنند. رضایت مخاطبان از همه چیز برای من مهمتر است و ان‌شالله در راستای همین رضایت بتوانیم فروش خوبی هم داشته باشیم و این امکان را پیدا کنیم که برای فیلم‌های بعدی پرقدرت‌تر وارد میدان شویم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *